Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! Töredezett hajvégek!...

Segítség! Töredezett hajvégek! Kinek van pénze kéthavonta vágatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hátközépig ér a hajam, utoljára augusztusban voltam fodrásznál, frissítő vágáson, ahol 5 centi ment le a hajamból. Kb. egy hónapja újra töredezik, nemsokára készülök fodrászhoz menni vele. A kérdésem az hogy kinek van pénze minden hónapban otthagyni a fodrásznál 2500 ft-ot egy frissítő vágásért? És hogyan tudnám megelőzni a töredezést? Én csak 4-5 havonta tudok elmenni:( A balzsam hatása pedig csak hajmosás után látszik meg, olyankor a hajvégeknél nem olyan látható a töredezés. 2nap után megint katasztrófa. Otthon sem akarok nekiesni:S köszönöm ha segít valaki!


2010. jan. 21. 15:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ha nem zavar a vörös/vöröses hajszín, akkor fesd hennával, ez egy gyógynövény, van rá recept, hogy a leveleiből készített port, hogyan kell kikeverni.

Meg van pár jó házi recept pakolásokra. Az olíva, a méz, a kakaóvaj, a tojás és a sör nagyon jót tesz a hajnak. [link] itt nézd meg.

2010. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Ez a hajadtól is függ, de van sok apróság ami segíthet. Próbálj ki más samponokat, hátha az segít. Minél ritkábban használj hajhabot, hajlakkot, meg mindenféle ilyen fejrekenhető formázót (balzsam az jöhet, de csak a jó minőségű!). Ha kibírod, ne vasald, ne csavarad be, meg ilyenek, vagy ha vasalsz, akkor hajmosás után egyből, de már szigorúan a teljesen száraz hajat, és a következő hajmosásig többször ne! Ha teheted, ne szárítsd hajszárítóval a hajat, jobb neki a tzermészetes száradás. Használj fából készült fésűt/hajkefét, az kevésbé töri a hajat.


Jah, és ha mégsem működik, menj tanulófodrászhoz, ahol 400 ft (ami a hajmosás ára) egy vágás.

2010. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%

Na, most nem mondod, hogy nincs 2500 forintod egy hónapban, hogy levágasd a hajad?? De gondolom, cigire, piára, internetre tellik...


Nekem fekete seggig érő hajam van, két hetente festés+szárítás, havonta festét+vágás+száritás, és ez kerül alkalmanként 13000-be. Szóval marha olcsó fodrászod, van, ugyhogy ne panaszkodj!

2010. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én úgy szoktam kitolni a vágatás idejét, hogy magamnak vágom a következőképp: összesodrok egy vékony tincset és a kiálló töredezett végeket levágom. Elég munkás, de ha nincs túlzottan eltöredezve akkor segít. Ha nem fested, vasalod az is sokat segít, valamint a vitamindús táplálkozás. Egyszer valahol azt olvastam hogy úgy kell bánni a hajunkkal ahogy azt a legdrágább selyemblúzunkkal tennénk.
2010. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
ha minden hónapba fodrászhoz mész, akkor a végén nagyon rövid lesz hajad. én most többnyire gliss kur termékeket használok és van neki ehy nagyon jó hajvég ápolója. nekem bevált.
2010. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésem az hogy kinek van pénze minden hónapban otthagyni a fodrásznál 2500 ft-ot egy frissítő vágásért? <-- Ehhez mi közöd?:D Már nem azért... De szerintem... millióknak van rá pénze, ebbe ne menjünk bele... A Rossmannban kapható egy "noname" szilikonos hajvégápoló, én nagyon szeretem, sokkal szebb és puhább a hajam tőle. Használhatod száraz hajra is, szóval két hajmosás közt is enyhíti egy kicsit azt a katasztrófát. ;)
2010. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
avon olajos hajvégápoló állati jó, én középiskolás korom óta használom, és sokkal ritkábban törik a hajam
2010. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Keress a közeledben olyan fodrászt, aki dolgozik meleg ollóval! Ha ezzel lesz vágva a hajad, akkor elég lesz 3-4 havonta vágatni. Egyébként a meleg ollóval való vágás drágább, mint a sima olló...

Azonkívül használj hajpakolást, hajolajat, balzsamot, de ezeket ne érintkezzenek a fejbőröddel!

2010. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
én 4 hetetnte hagyok ott a fodrásznál 6800 ft ot :) festés +vágás
2010. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és a nem éppen kedves válaszokat! Több netes oldalon is olvastam hogy havonta ajánlott egy centit vágatni a hajból, hogy frissüljön, és tápanyaghoz jusson. Igen, nincs közöm mások pénzügyeihez, de őszintén szólva keveseknek adatik meg hogy ilyen gyakran menjenek fodrászhoz vágatni, plusz egyéb.

Nem dohányzom, nem iszom, csak egyetemista vagyok, albérletben. Aki hasonló helyzetben van mint én, ő megéri miről beszélek, de magyarázkodni sem akarok. Csak tanácsokat kértem hogyan lehet kitolni a hajvágásokat. Köszönöm mindenki segítségét és az oltásokat is:) Jó hogy így ítélkezel pár sor alapján hogy milyen vagyok:)

2010. jan. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!