Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek így a hajammal?

Mit kezdjek így a hajammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon régóta egyenesítem a hajam...voltam már tartós egyenesítésen is, az szerencsére lenőtt, de még mindig egyenesítem, de mostmár 150 max 160 fokon...de ahogy kinéz az kész katasztrófa... megtanultam beszárítani, így valamennyivel könnyebb és tartósabb az egyenesség, de most érkeztem el arra a pontra hogy elég..meguntam, elegem van a napi 20-30 perc szenvedésből..most vállig érő a hajam, ilyen kleopátra stílusban levágva, viszont azt tervezem hogy levágatom ilyen pixie stílusúra, Anne Hathaway rövid haja nagyon tetszik...ti bevállalnátok? Szerintem ez az egyetlen módja hogy megszabaduljak ettől a száraz lobonctól...Mellesleg hullámos a hajam és még ettől tartok hogy röviden nehezen tudom kezelni, de ettől rosszabb szerintem nem lehet...Mit tegyek?



2014. aug. 31. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vágasd le. Képet mutatsz?
2014. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem tudok vele mit kezdeni csak összefogni és akkor is kiegyenesítem mert brutálisan nézne ki még a copf is... :(
2014. aug. 31. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:

én a helyedben egy kicsit visszavágatnék, esetleg lépcsőzetesre vágatnám, és begöndöríteném (nekem is hullámos a hajam, és loreal-os göndörítővel, vízzel és spéci hajszárítási technikával - nem bonya, csak gyűrni kell a tincseket a tenyérrel, szárítás közben, úgy, hogy a fejed lógatod lefelé, illetve hanyatt hajtod a fejed, és úgy is, hátul a hajad gyűrögeted) szóval hullámosan hordanám.


a hajhab, hajgöndörítő és ez a gyűrködéses módszer se kíméletes, de a vasalótól fényévekre van károsítás szempontjából...


az ilyen göndörített hajat úgy lehet ráncba szedni, és formában tartani, hogy napközben néha vizes kézzel meg kell gyűrködni a hajat.


nekem ilyen volt a hajam, persze nem ért eddig le a hátamnál, hanem vállig ért. a titka pedig a lépcsőzetes vágás. én egy igen jó fodrásznak köszönhettem, hogy ezt a lehetőséget megismertem. sokáig volt ilyen a hajam, mindig úgy dicsérték, és csodálkoztak, milyen tuti dauer nélkül is :)


én is vasalom amúgy mostanság. de én kéthetente kábé, és nem használok hajszárítót, hagyom magától megszáradni a hajam, nem festem, és sensitive sampont használok, illetve, ha tudom, hogy vasalni fogok, használok hővédőt. ha nem vasalom, akkor pedig megszáradás után vagy összefogom, vagy pedig ha mégis használok hajszárítót, hajvégápoló olajat kenek rá.


tök szép a hajam (pedig régebben nem volt az. csak rá kell jönni, nem szabad alárendelni a hajat minden trendnek, ha van valamilyen alkalom, akkor lehet egy kicsit nyúzni a szépségért) :)


én szerintem ne vágasd le, meg fogod bánni.


egy kis jó vágás, göndör fazon, és idővel ismét jó hosszú lesz, és akkor majd óvatosan gondozd.


ja, sok vizet is érdemes inni, rendszerességet vinni az életbe (pl. ugyanakkor feküdni és ébredni, legalább 8 óra alvás) kerülni a stresszt, sokat sétálni... ennyi. belülről épül végül is a haj.

2014. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ezt a képet be akartam linkelni, csak elfelejtettem :)


[link]

2014. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
joico! elég borsos az ára, nekem egy havi diákmunkám ráment h egy sampont, balzsamot és hővédőt beszerezzek, de nem hazudok.. olyan a hajam mint a reklámokban.. Minden nap mosom, szárítom és vasalom a hajam, képzelheted. Most pedig mindenki megdicséri. Rendelni is lehet és Budapesten van üzletük. Ott alig akartam kiadni a kezemből a pénzt, de mondták, hogy csak az első vétel a rossz. Ott mindenkinek álomszép haja volt. Fodrászom ezzel mosta, innen kezdődött az egész. Nem kell levágatni :)
2014. szept. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha unod és nem tudod kezelni akkor érdemes körbenézned a rövid frizuk között főleg ha még tetszik is. De ha ennyire széjjel van a hajad nagyon drasztikus vágatás lenne a legeredményesebb hogy újra megerősödjön és ki tudja lehet még bele is szeretsz a rövid hajba :)
2014. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az meglehet :) igaz már gyerekkorom óta rühellem a rövid hajat, mert rám erőltették a szüleim...szeretem a hosszú hajat, csak nehéz kezelni, meg eddig ugye mindig egyenesítettem, sose láttam a hosszú hajamat természetes hullámaival... ezért is akarnám tényleg ezt a drasztikus vágást, ma megkérdeztem egy fordászt meg pár barátot, szerintük jól állna az a frizkó amit kinéztem, és szerintem belevágok :P végülis ezzel is csak kínlódok ami most van, teljesen mindegy röviddel kínlódok e vagy hosszúval...de megpróbálom nem roncsolni, és ápolni kókuszolajjal meg olívával, aztán meglátjuk...Köszi a tanácsokat!! :)
2014. szept. 1. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
hát hajrá! vagyis haj le :D
2014. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!