Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mi öregíti az embert?

Szerintetek mi öregíti az embert?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de szeretném megelőzni a bajt, miszerint 30 évesen már 50-nek nézzek ki. Szerencsére babás arcom van, így már most letagadhatnék 2-3 évet, de nem szeretnék hamar megöregedni.

Összegyűjtöttem, mire kell ügyeljek:

1. napozás kerülése-ez nem is nehéz, mivel nem is szeretek a napon lenni.

2. túlsúly ledolgozása-számos esetet láttam, ahol fiatal lányok 40 éves kétgyerekes anyának néztek ki, amíg 30-40 kiló plusz volt rajtuk.

3. túlzott stressz kerülése

4. elegendő alvás


Még tudtok ötleteket adni? :)


2014. júl. 21. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne legyen semmilyen káros szenvedélyed (ne dohányozz, ne fogyassz alkoholt, főleg ne drogozz)


napi minimum 2, de inkább 3 liter vizet (nem cukros üdítőitalt) fogyassz


egészségesen étkezz, megfelelő arányban hússal, zöldséggel, gyümölccsel

2014. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a megfelelő bőrápolás is fontos
2014. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, de ezek alapvetőek szerintem. :) Bár az étkezésemen van még mit javítani, plusz a bőrápolásra sem fordítok elég időt, de azon is változtatok.
2014. júl. 21. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Amiket te leírtál, azok is evidensek, ezért bátorkodtam ezeket is hozzávenni.
2014. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy kb 88 éves nénit aki még tud futni az utcán, és 60-nak néz ki. Neki nem volt autója, mindig biciklizett, vagy sétált. Még most is van hogy villamos helyett inkább gyalog megy. Néha szokott enni reggel kivit, bár ez nem tudom mennyire befolyásoló tényező. Általában teát szokott inni, nem üdítőket. Most is eljár barátnőkhöz, eljár különböző ingyenes programokra egyedül is. Szellemileg rendkívül friss. Talán az állandó mozgásnak köszönheti hogy nem szenilis, mert az erei több oxigént szállítanak így. Vékony, nincs elhízva, ápolt, és hihetetlen energiája van. Biztos a gének is közrejátszanak, de a saját gyerekei rosszabb állapotban vannak, mint ő. Valamit jól csinál. Hozzá kell tenni hogy jó a nyugdíja, nem él stresszes életmódot, nem kell nélkülöznie és szokott menni nyaralni is. Nagyon pedáns, mindig szépen ki van takarítva a lakása és a cipője is. Tudom ez nem számít, de talán azzal hogy soha nem hagyja el magát, azzal a tudattal újul meg mindig a teste is, hiszen nincsenek önromboló hajlamai, mint pl azoknak, aki dohányoznak. Ő nem dohányzott soha. Nem is depressziózik. Általában jókedvű, sokat nevet és mosolyog.
2014. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden jó, amit felsoroltál, plusz egészséges étkezés-ivás,

no alkohol, cigi, drog, kávé.

Egy nyugis állás és sok fizetés. Alacsony fizetésnél jön a stressz :-)

Meg normális békés család és férj.

2014. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vannak emberek akik nem sok mindent tesznek az öregedés ellen, mégis alapból jóval fiatalabbnak néznek ki a koruknál, viszont aki olyan fajta bármit tesz is hamar "nénikés" lesz. Ez adottság, genetika.
2015. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!