Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A gyantázott felületen miért...

A gyantázott felületen miért alakul ki egy "szarusodott", keményebb bőrréteg?

Figyelt kérdés

A lábamon fordult elő, hogy gyantázás után egy résznél egységesebb,fényesebb lett a bőr és elszarusodott,összeállt (de csak a felső rétege)

majd most a napokban elkezdett hámlani.


Ez mitől van?Valamit rosszul csinálok esetleg?



2014. júl. 13. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem ilyen gondom sose volt.

Milyen gyantát használsz? Megfelelően használod? Odafigyelsz a szőrnövekedés irányára? Utánanéztél előtte hogy kell azt a típusú gyantát használni? Szoktál utána gyantalemosó olajat használni meg hidratálót?

2014. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megégetted a bőrt, vagy nem hidratáltál kellőképpen. Én még soha nem tapasztaltam ilyet, pedig 5 évig kozmetikushoz jártam, 10 éve meg magamnak gyantázok.
2014. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem minden helyen van ez, fogalmam sincs mitől.

Alveola gyantamelegítő gépet használok és hozzá 100 ml-es alveola gyantapatront (aloeverás).

Nem régen kezdtem el saját magamnak gyantázni, utána olvastam mindennel,szőrnövekedésével megegyező irányba viszem fel és ellentétesen rántom le.Nem mindig feszítem meg,mert valahol nem tudom.A gyantát több rétegben viszem fel, mert úgy hatásosabban szedi le.Eleinte párszor megégettem magam,de arról konkrétan tudtam, hogy égés.

Azóta figyelek erre és nem melegítem túl.

Sima olajat használok rá, azt mondták, hogy az is megfelelő.Többször is áttörlöm és utána krémmel hidratálom a felületet.

2014. júl. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!