Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől alakul ki és hogyan...

Mitől alakul ki és hogyan távolítható el a bőrkeményedés?

Figyelt kérdés
Az ujjaimon van pár és érdekelne, hogy mitől alakulhat ki? Rendesen tisztálkodom. A csapból kemény víz folyik, lehet ez az oka? Köszönöm a segítőkész válaszokat.
2014. jún. 18. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bőrkeményedés azért alakul ki, mert a láb védi önmagát a sérülések ellen. Szóval, ha a lábbelid pl. dörzsöli a talpad/lábujjaid, akkor azért alakul ki, hogy ne legyen sebes, inkább megerősödik a bőr.

Nekem a lábujjaim mögött a kis párna közepén volt, amíg magas sarkút hordtam (nem tűsarkút, csak 4-5 centiset), mert ott volt a súlypontom, vagy mi a szösz. Amióta nem hordok ilyet, nincs keményedésem.

A táncosoknak meg a harcművészeknek is azért van, mert mezítláb vannak, és "csúszkálnak", így ha nem erősödne meg a bőr a talpukon, szanaszét repedne a lábuk.

A csapvíznek ehhez nincs köze, a lábbeliddel lesz a probléma.

2014. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, eltávolíttathatod pedikűrössel vagy otthon magadnak habkővel (párszáz forint), én utóbbival csináltam.

Első voltam.

2014. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kezemen lévő ujjaimon vannak a bőrkeményedések, a lábbőrkeményedések nem zavarnak.
2014. jún. 18. 20:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 18. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaa... Na, az is van nekem az ujjaim tövében a tenyér részen, de nekem pl. az edzéstől, a húzódzkodó rúd miatt, mert nem használok kesztyűt.

Sokat cipekedsz? És nehezeket? Attól is kialakul, mert ugyanaz a helyzet, mint a lábon lévővel: védekezik a bőr és erősödik.

Kézen fogalmam sincs, hogy lehetne eltüntetni, meg kellene kérdezned egy manikűröst.


Megint első voltam.

2014. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a jó válaszaid. Nekem főleg a körmöm környékén, vagy a körmöm mellett van, de nagyon kellemetlen, látványra se szép és olyan zavaró, amikor hozzáérek, hogy nem érzek semmit. Mármint a bőrkeményedést érzem, de érted. :(
2014. jún. 18. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köröm mellett? Hmmm... Nem kapartad régebben a körmöd melletti bőrt? Vagy lakkozod a körmöd? Mert akkor lehet a lemosótól, mert az ugye mar (megint csak a bőr védekezése). Vagy valami vegyszertől, ami bántja a bőröd: mosogatószer, Domestos, akármi. Mutasd meg manikűrösnek. Vagy lehet, hogy előbb bőrgyógyásznak kéne.
2014. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor kapartam és téptem, amikor úgy lifegett a bőr, mert úgy vágtam be. :( Sokat mosogatok. Köszönöm a választ.
2014. jún. 18. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor a kaparászásztól lett kemény ott a bőr :/
2014. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!