Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajápolási termékeket...

Milyen hajápolási termékeket használtok?

Figyelt kérdés
Festett szőke, vékonyszálú hajam van. Az a problémám, hogy vagy szárítanak a samponok, vagy nagyon zsírosítanak és a fejemre lapul a haj. A kettő között jó lenne, ami rugalmas tartást ad, de nem zsírosít és megemeli a hajtövet. Nektek melyek váltak be, milyen tapasztalataitok vannak. A balzsamokkal, sőt a hajhabokkal is ugyanez a helyzet.
2014. júl. 3. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy evőkanál szódabikarbonát beleteszek egy pohárba, felöntöm meleg vízzel, hogy felpezsegjen. A felét ráöntöm és belemasszírozom a fejembe, majd leöblítem. A második felével ugyanezt csinálom. Aztán egy evőkanálnyi almaecetet is beleöntök a pohárba, ezt is felöntöm, és ezzel is átmosom/masszírozom a fejemet. Ezután ezt is leöblítem. Balzsamra nincs szükség, mert az almaecettől selymes és könnyen kifésülhető lesz.

Nekem csak ez a házi módszer vált be, kismillió sampont, pakolást, balzsamot kipróbáltam, a végén már kétnaponta moshattam a hajam, olyan gyorsan zsírosodott, a vége töredezett és kiszáradt.

Mióta ezt a kombót használom, 4 naponta elég hajat mosnom, nem lapul le úgy a hajam, nem tocsog a zsírtól és nem törik a vége :)

2014. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem régen rövid, töredezett, fénytelen hajam volt, körülbelül fél éve kezdtem el figyelni rá. Samponból és balzsamból is a Dove aranyszínnű párosát használom, ami argán olajat is tartalmaz, ami nagyon jó a hajnak. Mikor a balzsamot is lemostam, jéghideg vízzel átmosom a hajam, de csak a lelógó részt, nehogy megfáázak, ez "bezárja" a hajszálakat, Hajmosás után turbánba rakom, majd kb 10perc múlva leveszem a turbánt, de nem dörzsölöm meg a hajam, az nagyon rosszat tesz neki!, hanem előre-hátra dobálom és kész. A BioHair kifésülést segítő haj spray-t fújom rá, és tangle-teezer-rel fésülöm. Sosem szárítom, vasalom, göndörítem, stb. Hetente kétszer mosok hajat, ebből egyszer kókuszolaj-ricinusolaj-1 tojásfehérje, és ha van időm a másik előtt is várni, akkor ott pedig csak a lelógó részekre kókuszolajat pakolást teszek rá hajmosás előtt kb 4 órával. Míg régen hamar zsírosodó, lelapuló, töredezett végű, fénytelen hajam volt, ma már csillogó, selymes, puha, egészséges és sokkal dúsabb hajkoronával büszkélkedhetek :)
2014. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!