Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet egyszerre száraz és...

Lehet egyszerre száraz és olajos a bőr?

Figyelt kérdés

Nem extrém mértékben, de olajosodik az arcbőröm, kb nap közepétől, pláne ilyenkor nyáron, ha meleg van. Ugyanakkor amikor még nem olajos, akkor nagyon száraznak tűnik. Ha grimaszolok tükör előtt, finom ráncokat is elő tudok hozni, úgy "húzódik" néhány grimasznál a bőröm. Akkor most milyen a bőröm? Gondolom ha száraz bőrre valóval kenném, hogy ne alakuljanak ki grimaszok nélkül is ezek a finom ráncok, akkor 5 perc alatt beolajosodna. De ha nem csinálok ezzel semmit, az nagy gáz lesz, mert 22 évesen nem kéne ilyen ráncaim legyenek, amikről egyértelműen látszik, hogy a szárazságtól húzódik... Szóval tanácstalan vagyok. Van valakinek ilyen bőrtípusa?

Amúgy minden teljes arcbőrre való dologgal leálltam, nem használok semmi alapozót, púdert, korrektort, semmit, csak a szempillám szemem festem ki, meg szájfény, pedig ezt régebben el nem tudtam volna képzelni.



2014. jún. 27. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt hívják kombinált bőrtípusnak, nagyon sok embernek van ilyen. Keresd azokat a termékeket, amik erre vannak, a [link] segít ebben. :)
2014. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ezt hivják kombinált börnek. A legtöbb embernek ilyen van. Általában területenként változik. mondjuk a t vonal zsiros az orca rész száraz, de ez sem törvényszerű. Krémnek használj hidratálót mert a szárazságot ennyi idösen nem zsirhiány okozza henem vizhiány. A hidratáló krém se nem zsirosit se nem szárit. A zsirosság ellen tehetsz naponta többszöri börtipusnak megfelelő tonikos áttörléssel. Ajánlatos nem drogériás krémeket használni hanem amit kozemtikus ajánl. eleve a professzionális termékeke sokkal hatásossabbak na meg tuti olyat használsz ami a te börödre való. Sokaknak ezért van probléma a börével mert nem a börtipusának megfelelő krémet használ. Igazán szabályosan ugy is lehet csinálni hogy a száraz részre más krémet használsz mint a zsirosra. de sima hidratáló mehet mindenhova is. Szerintem kérj tanácsot egy szakembertöl, ö megállapitja a börtipusodat pontosan és ajánl olyan terméket ami pont arra jó, ajánlom az Ilcsi termékekkel doglozó kozmetikust. Árban kb annyi mint a drogériás, viszont csak természetes alapanaygból van és igazán hatásosak.
2014. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!