Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Örökké pattanásos?

Örökké pattanásos?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta egyfolytában pattanásos vagy, van amikor kicsit enyhébben, de néha nagyon durván. Napi kétszer (reggel-este) arctisztitót használok, heti egyszer bőrradírozok, és ebrimycint rakok a pattanásomra, tonikot és bőrápoló krémet is használok, minőségit és alkohol menteset. Többször voltam bőrgyógyásznál, aki felírt valami gyógyszert, az nagyon bevált, de nem szedhetem tovább, mert súlyosan károsítaná a vesémet. Van esetleg valami tippetek, hogy mit tehetnék? Hihetetlen zavaró, és sokan kiközösítenek emiatt. Köszönöm előre is!

15/l



2014. jún. 22. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
járj el kozmetikushoz. ha nagyon durván pattanásos vagy, akkor kb. 2 havonta érdemes elmenned, és kitisztítják az arcodat. nem kellemes de megéri
2014. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anitaanita ***** válasza:

Konzultálj a bőrgyógyászoddal, és ha úgy ítéli meg hogy nincs kockázat, akkor napoztasd a bőröd. Persze ne akkor mikor tele vagy gennyes bibircsókokkal, mert úgy BEÉGNEK, és sokáig folt marad a helyükön.


Egyébként a napoztatás az "leszárítja", főleg ha izzadással kombinálódik. Ez tapasztalat. De vigyázz, mert az izzadtság a napfény fertőtlenítő UV-C sugarai nélkül kétes hatású lehet.

2014. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a sok kence fice se használ. Válasz ki egy tonikot, használd heti 1x,és csak vízzel mosd az arcod. Semmi más. Nekem bevált.
2014. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy is próbáltam, a csak víz mégrosszabb. Szintúgy a kozmetikus után. Kinyomkodja az arcom, de begyulladnak és visszagennyesednek, így nem látom értelmét.
2014. jún. 22. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Élj sovány húson, tejmentesen, sok zöldségen. Ennyi.
2014. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyél naponta egy kis élesztőt (2 dkg) és hetente legalább egyszer dobj fel egy joghurtos-élesztős arcpakolást az előzőleg leradírozott bőrödre.
2014. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Velem is ez volt.. 16 vagyok és már teljesen tiszta az arcom. Ne aggódj. Van olyan krém amit általában a babák bőrére szoktak kenni de erre is jó (Sudocrem). Hidd el,használ!
2014. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Először is a pattanás okát kell megszüntetni. Továbbá ne használj rá ennyiféle terméket mert súlyosan szárítja a bőröd és további pattanások fognak kialakulni.Először is menj el kozmetikushoz és nyomkodtasd ki őket. Ezután ne kend semmiféle kencével a hegeket hanem igyál meg naponta legalább 5 liter vizet.(Nagyon nehéz ennyit meginni és állandóan kellesz pisilned de megéri.)Kezdj el tornázni,mozogni de csak fokozatosan.Mivel napközben így koszolódni fog az arcod,emiatt max.egy antibakteriális lemosót használj.Olcsóbb fajta is megteszi.Lehetséges hogy már a sebgyógyulás első 2 napjában újabb pattanások jelennek meg.Ekkor se ess pánikba hanem folytasd a folyamatot.Most következik az aknét okozó baktériumok kiírtása.Úgy olvastam,hogy már szedtél rájuk antibiotikumot is.Én kezdésnek a Skinoren krémet javasolnám,kizárólag esti használatra."SZTK"-s bőrgyógyászaton írasd fel,mert így ingyen van :) Sokat tegyél belőle az arcodra,akkor fog működni ha iszonyatosan csíp,de ekkor se érj az arcodhoz.Ezt a krémet csak akkor kezd el használni mikor már nagyjából begyógyultak a hegeid. Nappali használatra ajánlok egy nagyon olcsó házi módszert.Keverj össze egy kis csomag sütőport,3 fogmosásnyira elegendő fogkrémet és egy tojás fehérjét.Tedd az arcodra és hajszárítóval szárítsd rá.Nagyon görcsös az anyag és le is eshet az arcodról egy két hab darab de a szárítás során meg fog keményedni.Kézmeleg vízzel mosd le az arcod.Ismételd meg ezt a folyamatot háromszor naponta.10 napon keresztül ismételd a lépéseket.Egyszer se hidratálj mert csak felesleges bacikat viszel be.Az arcod valószínűleg el kezd hámlani,de ez csak mellékhatás.A 11 naptól hidratálunk.Fontos hogy mélyhidratáló,antibakteriális krémet használjunk.Továbbra is mozgunk és rengeteget iszunk.De a sütőporos-fogkrémes-tojás fehérjés kombót elhagyjuk.Illetve le kell zárnunk a pórusainkat is.Ezt Bioderma Sébium Pore Refiner-rel tesszük reggel, ébredés után.Használata előtt megtisztítjuk az arcot.Napközben történik a mélyhidratálás.Este pedig Skinoren.Naponta 2-től többször ne hidratáljunk.Fontos hogy a lehető legkevesebbszer nyúljunk az arcunkhoz napközben,kerüljük az erős napsugárzást és ha ki is alakul egy pattanás vagy mitesszer akkor se nyomjuk ki.9 napig ismételjük a lépéseket.

Remélem hasznos volt a válaszom

2014. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Moss arcot vazelines szappannal reggel és este, el sem fogod hinni, hogy beválik kb. egy 10 nap után. De ne vidd túlzásba, és ne dörzsöld a bőrödet, mert akkor csak rosszab lesz. De amúgy ez még nem a vég, van rá egy csomó házi módszer is. Google-re fel! :D
2014. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!