Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 1 nap mennyi időt érdemes...

1 nap mennyi időt érdemes tölteni a napon, h egészségesen barnuljunk?

Figyelt kérdés
Fehér bőrű vagyok, de fogékony vagyok a barnulásra, néha a leégésre is :D

2014. máj. 21. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annál inkább fogékony vagy az UV sugarak káros hatásaira is. Szóval minél kevesebbet.
2014. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak fehér bőrű és ne napozzak? De így is gézul nézek ki, nemhogy még fehér bőröm maradjon :/
2014. máj. 21. 11:18
 3/11 A kérdező kommentje:
*gázul
2014. máj. 21. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
nemtom, de sztem a fehér bőr kevésbé gáz, mint a bőrrák... De te tudod. Egyébként menj ki arab v keleti országba, te leszel a sztár a fehér bőröddel. Nekem mindenki mondja, h csodaszép és vigyázzak le ne barnuljon.
2014. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de én nem szexisen vagyok fehér bőrű, pont ez a bajom. 23 éves anyuka vagyok, van rajtam plusz 10 kg is és még a bőröm is csúnya, szóval én jobban örülnék egy kis barnaságnak, csak nem tudom, h mennyit érdemes napozni a napon.
2014. máj. 21. 11:29
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a felesleged mellett még öreg vén szottyadt bőrt is akarsz? Akkor napozz!

De hidd el, nem slankít annyit a barnaság, mint amennyit árt.


A bőr barnulása egy védekezési reakció. De ha már egy kicsit is barnulsz, károsodik a bőröd.


Egyébként fehér bőrűként 10 perc is sok fényvédelem nélkül a napon. S az is a reggeli vagy késődélutáni órákban.

2014. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy fokozatosan szoktasd hozzá a bőröd a naphoz. Ne napozz 11 és délután 3 között, és mindig használj naptejet, olyat amit az UV A és UV B sugárzás ellen is véd. Legalább 25-30-as faktorszámút válassz, és ne maradj annyi időt a napon, hogy leégj. Időben nem tudok mit mondani, mert én nagyon könnyen barnulok, nem égek le, de akkor is max. 1-2 órákat megyek ki napozni hétvégente.
2014. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is fehér bőrű vagyok (nagyon!)inkább égek, mint barnulok és én is nagyon szeretnék lebarnulni. Nekem azt mondták, hogy vízparton kell napozni, mert ott mindig fúj a szél és az valahogy lehűti a bőrödet, vagy nem tudom mit csinál, DE a lényeg hogy vízparton napozz!
2014. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Előző vagyok. És mindenféleképp használj naptejet!
2014. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszokat :) megfogadom a tanácsotokat :) Remélem ezek után lesz merszem elmenni strandra is :D
2014. máj. 21. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!