Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mar majdnem 13 vagyok es...

Kicsilány 53 kérdése:

Mar majdnem 13 vagyok es nagyon pattanasos a borom. Nem tudom hogy helyes lenne e mar elkezdeni alapozot vagy pudert hasznalni? Attol felek, hogy tonkre teszi a borom es hamar meg fogok rancosodni.

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj kicsilány :3


Púder meg a kenceficék szerintem csak rontanak a helyzeten, még jobbban begyulladhat az arcod. Ajánlom, hogy írass ki az orvosoddal zyneritet, nagyon jó.


Ha ez sem segít, akkor marad a gyógyszeres kezelés, barátomnak nagyon durva volt a helyzet, és évek óta makulátlan az arcbőre, nem is heges.

2014. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a puder es az alapozo nagyon rancositja a bort?
2014. máj. 1. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, de nekem ebbe nincsen tapasztalatom :)
2014. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg anyukádat hogy menjetek el bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz.
2014. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász tényleg jó ötlet. A leggyorsabb viszont ha veszel valami tiniknek való arckrémet és abba csepegtetsz 1-2 csepp 100%-os(!) levendula (vagy teafa) olajat és azzal bekrémezed estére. Én már nem vagyok tini, de antibiotikumos kezelés végére kijöttek rajtam és ez a módszer vált be.
2014. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2014. máj. 1. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Az alapozótól, púdertől csak több pattanásod lesz, annak semmi értelme nem lenne. Menj bőrgyógyászhoz, a bőrhibákat kezelni kell, nem elfedni.
2014. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alapozótól és a púdertől nem tud szellőzni a bőröd amitől sajnos mégtöbb miteszer, pattanás előjön.

Barátnőmnek nagyon sok pattanása volt egy időben, elment bőrgyógyászhoz és kiderült, hogy egy fertőzés volt az orrában ami kiterjedt az arcbőrére is. Egy fél éve kezeli gyógyszerekkel, havonta kétszer jár bőrgyógyászhoz és már hibátlan lett az arca. Szóval lehet, hogy a sok pattanás mögött más áll a háttérben.

Nekem is sok gondom volt a pattanásokkal és kiderült, hogy a rendszertelen menstruációtól van. Gyógyszerrel rendszereztem (6 hónap elég volt) és azóta sosincs gondom a pattanásokkal.

Kozmetikushoz is mehetnél arctisztításra, az is jót tenne az arcbőrödnek. Viszont szerintem első hely a bőrgyógyász legyen! :)

Remélem segítettem :)

2014. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom,sokat segitettetek! :) Ja es meg egy kerdes:sokszor kenem az arcom fogkremmel es segit is egy kicsit de felek a rancoktol.Ilyen korba kell felnem vagy nem?
2014. máj. 3. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!