Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek tapasztalatok...

Valakinek tapasztalatok Sotretről? Fontos.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és már fél éve vannak gyulladt aknéim. A kozmetikusom mondta, hogy menjek bőrgyógyászhoz, mert amiket addig használtam nem segített. Sem a Zineryt, sem pedig a Skinoren krém, sem pedig a gyógyszertári keverék. A bőrgyógyász felírt Roxithromicin antibiotikumot két hétre, és Duac gélt, valamint még egy krémet, ami gyógyszertári. Sajnos nem használtak. Visszamentem a dokihoz kontrollra és akkor mondta h akkor Sotret...Nagyon sok rosszat olvastam róla, nem tudom, hogy valóban eltüntetné-e a pattanásaimat. Olvastam, hogy rengeteg mellékhatása lehet, és én sajnos eléggé érzékeny vagyok a gyógyszerekre. Soakn azt mondják, hogy több a hátránya,mint az előnye, és hogy en akarjak ilyen áron szép lenni....

Mindigis szép, tiszta volt az arcbőröm, az egész proléma fél éve kezdődött. Azelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy valaha iylen ragyáim lesznek, örültem, hogy iylen szerencsés vagyok a bőrömmel kapcsolatban. Mint már mondtam, félek gyógyszert szedni, erre azt mondta a bőrgyógyász, hogy látva az én lelkiállapotomat nagyon is megérné. Sajnos nagyon depis vagyok...Gyakran sírok, pedig mindig azt mondogatom magamnak, hogy ki fogok tartani. Nehezen tudok kapcsolatot teremteni, mert az önbizalmam már egyenlő a nullával. Volt már olyan, hogy megjegyzéseket kaptam a bőröm miatt. A homlokom sajna elkezdett hegesedni, mert elég csúnya, mély pattanásaim vannak.. Kérlek, segítsetek, mit tehetnék? aki szedte már ezt a gyógyszert, mi a tapasztalata? Legrosszabb esetben milyen mellékhatások jönnek elő? Tudom, sokan úgy emlegetik a Sotretet, mint valami mérget, de általában csodát művel. Nagyon szeretném, ha újra szép, tiszta lenne a bőröm.



2014. ápr. 10. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz gyógyszert szedni - én se tenném -, akkor fuss még egy-két kört, próbálkozz ezekkel:

[link]

2014. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 évesen nem értem miért ilyesmit akar adni a doki, tönkreteheti az egész szervezeted egy életre is akár.

Ok, nem használtak az eddigi cuccok, de mesélt arról a doki hogy mondjuk milyen tisztálkodószereket NE használj, mit NE egyél, mit NE igyál? Mert nálunk is csak gyógyszereket ír fel meg kencéket ad, miközbe nekem például egy rossz fog és egészségtelen életmód okozta a pattanásokat, semmi más. Csak épp én akkoriban erre nem gondoltam.

Persze neked ettől még lehet hogy más a gond. Fogamzásgátló is segíthet, van akinek az jön be, kevésbé káros mint a Sotret félék szerintem.

2014. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy hosszú évek óta egészségesen táplálkozom..gyümölcs, zöldség, semmi fehér szénhidrát meg cukor...Gyakran mozgok, kint vagyok a friss levegőn. Fogászatra rendszeresen eljárok ellenőriztetni, a fogaim is egészségesek.
2014. ápr. 10. 19:53
 4/6 anonim válasza:

Bele még nem halt senki tudtommal, de azért valóban érdemes pár kört futni a kaja rendbetételével. Én kipróbálnék 1-2 hónapig egy jó kis diétás étrendet (nem, nem nők lapja káposztaleves diétát, hanem egy rendes fehérjebevitellel ellátott sportoló étrendet, cukor, tej elhagyásával), mellé pedig egy jó komplex multivitamin csomagot. Emellé sok mozgás, minimum napi 3-4 liter folyadék (víz, tea).


Ne sírj, ez a sok rossz csak erősebbé tesz, senki nem fog emiatt megvetni. Én az egész fiatalkoromat végigküzdöttem ezzel, most ott tartok 20 évesen, hogy az arcom már jó de a testemen még mindig van... Tuti tipp nincs, a nagyon durva akne általában belső eredetű, ezért írtam hogy először a kaját tedd rendbe.


Ha nem tapasztalsz javulást, akkor hormonvizsgálat, nőknél sokszor ez a ludas. Ha pedig semmi nem segít, akkor Sotret, szerintem komolyabb károkat okoz az emberben az a sok rossz, mikor ilyenekkel szenved... Csak ügyelj a mellékhatásokra... És ha szeded a gyógyszert akkoris érdemes kombinálni egy jobb életmóddal, csak a multivitamint hagyd el az A vitamin miatt, de külön mehet a többi.


A megjegyzésekkel meg ne törődj, aki ezért beszólogat, az az ember ennyit is ér. Csak magaddal foglalkozz.:)

2014. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem...


Én már 15 dobozzal beszedtem szerencsére nincs semmi bajom, már nincs sok hátra :D Ez a gyógyszer nagyon hatékony, nekem nagy pattanásaim VOLTAK, és ma már egy sincs :). 2 hónap alatt eltünt az összes egyse jött ki :D Csak ajánlani tudom, sőt biztatlak rá hogy kezd el, persze ha szép arcot akarsz. :) Privátban írj ha van kérdésed.

18/f

2014. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én még 5-6 hete szedem, de máris látom a különbséget, sőt, a környezetemben lévők is! Mindenki dicséri, hogy mennyivel szebb az arcbőröm, sokat tisztult, viszont azt kevesen látják, hogy a hátam viszket és kiömlött tőle... próbálom nem vakarni, mert minden seb nagyon nehezen gyógyul. Nekem évek óta semmi önbizalmam nem volt már, az utcába se nagyon mertem smink nélkül kilépni... Igaz nagyon oda kell figyelni vele, páromat is tájékoztattam róla, hogy mit szedek, és ez esetlegesen milyen hatással lesz a nemi életünket tekintve. Viszont először tényleg meg kéne próbálni mást, én már jócskán kinőttem a tinikorból, a bőrgyógyász a skinoren után egyből felírta, pedig nekem sanszos, hogy hormonproblémáim vannak, így fogamzásgátlóval szerintem okosabb lett volna kísérletezni. Elmegyek majd egy másik dokihoz, mert aki most van itt a városban, nem igazán foglalkozik a betegeivel sajnos...
2014. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!