Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Teljesen tanácstalan vagyok a...

Teljesen tanácstalan vagyok a szörnyű állapotban lévő hajammal kapcsolatban. Hajmentő ötletet (ek)?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tisztában vagyok vele, hogy a töredezettségen semmi sem segít, csak az olló (nálam talán az sem, épp ezért is írok.)


Szóval a hajam gyerekkoromban göndör volt, de mivel gyakran volt vágatva, a göndörség "eltűnt" és mára már csak hullámos, illetve inkább összevissza álló. Sosem voltam megelégedve a hajammal, utáltam fodrászhoz járni, mert sosem olyan lett a végeredmény, amilyet szerettem volna. Egyszer annyira rosszul sikeredett, hogy az egész iskola rajtam nevetett, de néha még idegenek is az utcán. Pompomfejnek is csúfoltak, állandóan kérdezgették mivel és minek tupírozom a hajam (sose tupíroztam, még viccből sem próbáltam volna ki.) A frizurám úgy nézett ki kb., mintha a 80-as évekből szalajtottak volna, pedig én csak egy egyszerű átmenetes frizurát akartam és főként megszabadulni a sok töredezett hajvégtől, hát ez lett belőle. Nagyrészt próbáltam összefogott, lecsatolt hajjal járni. Tehát ez a "frizura" nagyon nem tett jót az én eleve mínuszban lévő önbizalmamnak, megutáltam a fodrászokat is. Ez mind még általános suliban történt. Azóta jó pár év eltelt, fodrásznál azóta csak 3x voltam, a hajamat megnövesztettem és a töredezett részeket itthon vágtam/vágattam. Sajnos a töredezettség ellen nálam még az olló sem segít, mert nagyjából 1 hét után már újra csúnya. (A hajamból nem akarok egyébként nagyon sokat levágni, mert a kerek arcformámhoz a rövid frizura nem állna jól, megint csak pompomfej vagy oroszlán sörényű lennék, mert hát sűrű is a hajam).

Lényegre térve: a hajam sűrű, száraz, nagyon töredezett, fakó, durva tapintású, felül zsírosodó (nem vasalom). Kipróbáltam rengeteg sampont, balzsamot, pakolást, vitaminokat szedtem, áttértem a vaddisznósörtés fésülködésre és nagy nehezen fodrászhoz is elmentem, hogy tegyen valamit. Ő levágott a hajamból vagy 2 cm-t és közölte, hogy a hajammal nem igazán lehet semmit sem csinálni, fölösleges levágni, csak rövid lesz (nagyon lassan nő a hajam, ill. hamar letörik, így nincs látszata) és töredezni így is fog. Szóval úgymond "törődjek bele". Most épp a kókuszolajjal próbálkozom, nem sok sikerrel.

Köszönöm annak, aki végigolvasta. Remélem van valakinek valami jó ötlete, ami nem kerül sokba.


2014. ápr. 2. 15:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valamièrt nem tudok küldeni linket. Keress ràjuk.

Sampon : John Frieda frizz-ease sampon

Balzsam , pakolàs: John Frieda frizz-ease csodakúra, ez pakolàs, de hasznąhatod balzsankènt is. Illetve, JohnF. balzsamok àlt mind jò, a piros, intenzív repair is jò. Vagy macadamia deep repair mask ez nekem nagyon bevàlt, csak dràga.

Olaj: Wella SP Luxe oil, vagy Macadamia natural oil healing oil treatment.

2015. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!