Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Teljesen tanácstalan vagyok a...

Teljesen tanácstalan vagyok a szörnyű állapotban lévő hajammal kapcsolatban. Hajmentő ötletet (ek)?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tisztában vagyok vele, hogy a töredezettségen semmi sem segít, csak az olló (nálam talán az sem, épp ezért is írok.)


Szóval a hajam gyerekkoromban göndör volt, de mivel gyakran volt vágatva, a göndörség "eltűnt" és mára már csak hullámos, illetve inkább összevissza álló. Sosem voltam megelégedve a hajammal, utáltam fodrászhoz járni, mert sosem olyan lett a végeredmény, amilyet szerettem volna. Egyszer annyira rosszul sikeredett, hogy az egész iskola rajtam nevetett, de néha még idegenek is az utcán. Pompomfejnek is csúfoltak, állandóan kérdezgették mivel és minek tupírozom a hajam (sose tupíroztam, még viccből sem próbáltam volna ki.) A frizurám úgy nézett ki kb., mintha a 80-as évekből szalajtottak volna, pedig én csak egy egyszerű átmenetes frizurát akartam és főként megszabadulni a sok töredezett hajvégtől, hát ez lett belőle. Nagyrészt próbáltam összefogott, lecsatolt hajjal járni. Tehát ez a "frizura" nagyon nem tett jót az én eleve mínuszban lévő önbizalmamnak, megutáltam a fodrászokat is. Ez mind még általános suliban történt. Azóta jó pár év eltelt, fodrásznál azóta csak 3x voltam, a hajamat megnövesztettem és a töredezett részeket itthon vágtam/vágattam. Sajnos a töredezettség ellen nálam még az olló sem segít, mert nagyjából 1 hét után már újra csúnya. (A hajamból nem akarok egyébként nagyon sokat levágni, mert a kerek arcformámhoz a rövid frizura nem állna jól, megint csak pompomfej vagy oroszlán sörényű lennék, mert hát sűrű is a hajam).

Lényegre térve: a hajam sűrű, száraz, nagyon töredezett, fakó, durva tapintású, felül zsírosodó (nem vasalom). Kipróbáltam rengeteg sampont, balzsamot, pakolást, vitaminokat szedtem, áttértem a vaddisznósörtés fésülködésre és nagy nehezen fodrászhoz is elmentem, hogy tegyen valamit. Ő levágott a hajamból vagy 2 cm-t és közölte, hogy a hajammal nem igazán lehet semmit sem csinálni, fölösleges levágni, csak rövid lesz (nagyon lassan nő a hajam, ill. hamar letörik, így nincs látszata) és töredezni így is fog. Szóval úgymond "törődjek bele". Most épp a kókuszolajjal próbálkozom, nem sok sikerrel.

Köszönöm annak, aki végigolvasta. Remélem van valakinek valami jó ötlete, ami nem kerül sokba.


2014. ápr. 2. 15:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam, így lenne helyesen: Hajmentő ötlet(ek)?
2014. ápr. 2. 15:35
 2/11 anonim ***** válasza:

Állítólag belgyógyászati oka is lehet a hajproblémáknak. Kérj kivizsgálást.

Ha negatív, akkor próbálj kímélő sampont használni, mert a sok kozmetikum tapasztalatom szerint csak rontja a helyzetet.

2014. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Igazából én gondoltam már rá, hogy ennek az egésznek inkább valamilyen belső oka van. Sokáig vitaminhiányra gyanakodtam, végül is még most is valószínűnek tartom. Lehet, hogy anno nem megfelelő vitaminokat szedtem.

Ami a vegyszeres termékeket illeti, igyekszem már egy jó ideje természetes, vagy legalább nagyrészt természetes összetevőjű termékeket használni. Nálam döntő az összetevőlista, a kamu reklámszöveg nem érdekel. Viszont azt kellett észrevennem nagy sajnálatomra, hogy a natúr cuccoktól csak sprődebb a hajam, így már nem tudom mi legyen. A szilikonmentesség is egy érdekes kérdés. Sokan ódzkodnak a szilikontartalmú termékektől, pedig pár helyen már olvastam, hogy a hajnak szüksége van rá, mert bevonatot képez rajta, ami elméletileg védi, viszont az nem jó, ha a fejbőrre kerül. Megint vannak, akik úgy vélik, hogy a szilikon fontos az SLS tartalmú samponokban, mert az SLS nem marja szét annyira a hajat. Én már igazán nem tudom mi az igazság. Talán az olyan sampon, ami SLS (+különböző változataitól) meg szilikontól is mentes. A hajvégápoló pedig lehet szilikonos.

2014. ápr. 2. 16:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Kísérletezni kell, jobbat nem tudok mondani. Nekem nem problémás a hajam, de évekbe telt, amíg találtam olyan pakolást és balzsamot, ami után ki tudom károsítás nélkül fésülni a hajam, de nem zsírosítja úgy, hogy 1-2 nap után hajat kelljen mosnom.


Esetleg a brazil hajkiegyenesítésen nem gondolkodtál? A barátnőmnek fényesebb, puhább lett tőle a haja.

2014. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 orsolyamaroon ***** válasza:

sajnos én is rengeteg sampont kipróbáltam már, iagzából egyik sem vált be, teljesen mindegy, hogy natúr-e vagy sem- vagy szilikonos. 2-3 naponta mosni kell, nem szeretném de muszáj.

Még a balzsamot is elhagytam, csak sampon aztán szárítás.

Próbáltam símán tojással hajat mosni, samponozás után ecettel öblíteni, élesztős pakolás, semmi nem változott.

Jelenleg kímélő samponokkal mosok hajat, amik száraz hajra valók, mert ha már 2 naponta mosni kell, akkor legyen gyengéd a sampon.

egy tippem van csak: kösd össze!

2014. máj. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vitaminhiány?
2014. máj. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyre valószínűbb, hogy vitaminhiány a fő ok. Igazából már próbáltam párat (2 fajta dm-eset, meg még más márkájúakat is), de a hajam egyiktől sem került jobb állapotba.

Egyébként legtöbbször lófarokban hordom a hajam, hogy ne álljon szanaszét, de nem tetszik így sem, legszívesebben szétengedve hordanám - ha szép hajam lenne. Másik dolog pedig, hogy állítólag az is töri a hajat, ha sokszor össze van fogva, főleg a gumirésznél.

2014. máj. 3. 08:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem volna: milyen kímélő sampont használtok? Mi a márkája? Vagy ti magatok állítjátok össze? Én most találtam egy gyerekeknek való sampont, amiben nincs se szilikon, se parabén, se szulfát. Remélem beválik, jobbnak tűnik, mint pl. az alverde samponok, amikben natúrságuk ellenére szulfát is van - kivétel talán az új festett hajra való samponjuk, viszont az meg alkoholos és félő, hogy szárít.
2014. máj. 3. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Száraz hajra való sampont használj, balzsamot/pakolást/hajvégápolót pedig csak a végeire (feljebb is lehet, a lényeg, hogy a tövekre, és főleg a fejbőrre ne kerüljön) tegyél.

Hajvégápolónak tényleg a kókuszolaj/kókuszzsír és az argánolaj a legjobb, esetleg ha ismét száraznak érzed, akkor próbáld meg egy hajmosási ciklus alatt kétszer alkalmazni, vagy akár naponta.

A tartós hajkiegyenesítést is meg lehetne próbálni, ami drága, viszont 3 hónap alatt áll vissza az eredeti állapot. Vagy hát igazából te tudod, hogy ha nem rakoncátlankodnának a tincseid jobban tudnád-e ápolni vagy sem.

2014. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1, A te hajadnak nem jó a szilikon mentes, natúr,...cuccok.

Vàlasz professzionàlis, jó minősègű hajàpolókat, sampon , balzsam, haj olaj. Erre a 3ra lesz szüksèged. A haj olajat mosàs utàn még nedves,de nem túl vizes hajon kell eloszlatni a hajtövekre ne kerüljön, csak a hosszra.

2, keress egy JÓ fodrászt, aki tényleg ért a hajhoz, és nem mond ilyeneket, hogy ezen nem lehet segìteni..

3, làtogasd is meg 2- 3 havonta a fodràszodat, ha nem màèrt egy jó hajpakolàst pakolàst tegyen rà, vagy ajànljon termèkeket.

Linkelek nèhàny jó hajàpolàsi termèket

amikben biztos nem fogsz csalódni.

2015. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!