Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet eltüntetni a...

Hogyan lehet eltüntetni a bőrkeményedést a talpamon?

Figyelt kérdés

Sajnos pedikűröshoz nincs pénzem elmenni, így hát itthon kísérletezek.

Áztatom, sarok dözsivel reszelgetem, már borotva pengével is próbálkoztam, krémezem, de egy napa alatt annyira kiszárad, hogy...nagyon gáz és csúnya, feljön a talpamon a bőr, mintha mindenhol mezitláb járnék.

Van halami ötletetek, valami "házi recept"?

Előre is köszi!!!


2008. júl. 19. 12:20
 1/6 anonim válasza:
100%
a sarokdörzsi-áztatás-krém kombó jó folytasd és csináld gyakrabban
2008. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ez a titka, hogy gyakran kell csinálni? Mert úgy 2-3 hetente szoktam, akkor ez a baj.
2008. júl. 19. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Használj glikolsavas lábkrémet, mert ez elősegíti az elhalt, szarusodott bőr lehámlását.


Tipp: Rakj a fürdővizedbe egy-két marék (fehér vagy barna) cukrot, és használd bőrradírként. A cukros-vizes massza ledörzsöli a száraz, hámló bőrt, és eltávoltítja a könyök, térd és sarok bőrkeményedéseit.

2008. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
;)):)) szia ...en babakremet hasznalok...
2008. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképpen menj el pedikűröshöz mert ha ezt a pengével való vagdosást meg egyebeket tovább folytatod csak még nagyobb bőrkeményedés lesz a lábadon és el is gombásodhat az egész. A legjobb szakemberre bízni és nem otthon kísérletezni, mert annak legtöbbször nincs eredménye. Egy pedikűrös tudja mit kell tenni a lábaddal, el tudja távolítani a bőrkeményedéseket, szemölcsöket, tyúkszemeket, stb, meg mondja mennyi idő múlva kell még megismételni a kezelést stb. Egy teljes pedikűr kezelés kb 3 ezer Ft. (vagyis én annyiért csinálom, de nem hiszem, hogy más szakember sokkal drágábban csinálná) szerintem ez nem egy olyan nagy összeg, hogy ne tudd kifizetni. Gondolj bele, hogy mennyibe kerül majd a gyógykezelés és milyen fájdalmas és hosszadalmas lesz ha "elgombásítod" a lábad vagy netán belevágsz, felsérted a bőrt stb. Szóval szerintem a legjobb ha felkeresel egy pedikűrőst, ő rendbe teszi a lábad (ha nagyon csúnya 2-3 kezelés is szükséges lehet, mert egyszerre nem szabad az összes bőrkeményedést levágni, mert a láb túl érzékennyé válhat és képtelen leszel a járásra)meg mondja és meg is mutatja, hogy otthon hogyan és mivel ápold a lábad.

Így látatlanba csak annyit tudok mondani, hogy az biztos, hogy nem árt ha fertőtlenítős Neomagnol-os vízben áztatod (3-4 liter vízhez 2 tabletta) és naponta legalább 1x esténként jó vastagon zsíros krémmel kenegeted zoknit húzol rá és úgy alszol, reggel csak át kell törölni, nem szükséges megmosni.

2009. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nálam inkább a krémezés vált be. A reszelés után pár napig szép volt, de aztán csak rosszabb lett. Minél gyakrabban reszeltem annál rosszabb volt.

Pedikűrösnél is jártam többnél is. Ott is az volt a problémám hogy kb. egy hét után már nem csúnya volt a bőröm. Ahhoz meg drága a pedikűrös hogy 2-3 naponta járjak.

Aztán úgy döntöttem hogy békén hagyom és csak krémezni fogom. Sokkal szebb lett.

2016. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!