Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha törik a hajam, attol még...

Ha törik a hajam, attol még még megnőhet?

Figyelt kérdés
Jojo, tudom h a hajam a hajhagymától nő nem a végétől blabla. arra vagyok kiváncsi h ha nővesztem a rövid hajam, de annak vége törik, akkor nem fog lassabban vagy (egyáltalán nem) megnőni? Szoval lehet nőveszteni a töredezett hajat, vagy inkább vágassam le a károsodott végeket és ugy gyorsabb lesz?
2009. dec. 3. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy a haj növekedésének köze lehet a töredezettségéhez. Úgyhogy szerintem nincs összefüggés a kettő között. A haj átlagosan egy centit nő egy hónapban. Persze van akinek lassabban, van akinek gyorsabban. Az tény, hogy a töredezett végeket nem árt rendbetenni, de ha növeszted, akkor ugye soha nem fog megnőni, ha folyton levágatod. Szerintem egyszer vágasd le, aztán utána használj töredezettség elleni pakolást, balzsamot, azzal talán meg tudod előzni, vagy késleltetni, és akkor nem kell sűrűn vágatni.
2009. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Attól is függ, mennyire károsodott, töredezett a hajad. Az biztos, hogy szebb a hosszú haj, ha ápolt, nem töredezett, úgyhogy szerintem mindenképp menj előbb fodrászhoz. Van egy ilyen puhító eljárás (vágás), amikor a hosszából tulajdonképpen nem vág, de mégis jó lesz utána. Nekem is így vágta a fodrászom, amikor sikerült a hajam teljesen tönkretennem.

Egyébként nem nő lassabban a haj csak mert töredezett.

2009. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
figyelj.ha törik,akkor nő természetesen,csak nem lesz hoszabbnagyon,mert ami megnőtt az a végén letörik :D
2009. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nő. Barátnőm 1 évig nem vágatott egy mm-t sem a hajából, eléggé el volt törve, mégis tök szép hosszúra megnőtt. Ezután vágatott kb. 5-6 cm-t a hajából, így kapta meg a számára ideális hajhosszt (hátközépig érőt), ráadásul most teljesen egészséges is. A vége nem úgy törik vissza, hogy nő 1 cm-t és az le is törik, vagyis olyan mintha nem nőne semmit. Nem, ez úgy működik, hogy bizonyos hajszálaknak ketté nyílik a vége, bizonyos hajszálaknak meg az egyik ilyen kettényílt végből letörik egy rész. Tehát összességében a haj úgy fog kinézni, mintha ki lennének vékonyítva (úgymond hegyezve, bizonyos frizuráknál direkt alkalmazzák ezt a hegyezést) a hajvégek. VAgyis nem tömör, erős, egészséges lesz a hajad ha pl. hátulról megnézed a tükörben, hanem mint egy tépett frizura hosszabb változatban. De nőni ettől még nőni fog, hisz a haj ugyanúgy tud lélegezni.
2009. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha hagyod, hogy eltöredezzen a hajad vége nem hogy nőni nem fog de még csúnya is lesz. na jó persze nő a hajad, csak épp a vége elkopik meg letörik, így centiben nagyon nem fog megmutatkozni. azért kell rendszeresen (mondjuk 2 havonta) visszavágatni a hajadból mert attól gyorsabban nő és egészségesebb is lesz. Azért nő gyorsabban, mert a frissen vágott haj könnyebben "lélegzik", több oxigén jut a hajhagymákhoz, és ezáltal serken a hajnövekedés. Ha viszont hagyod, hogy eltöredezzen, a hajvégek lezáródnak, és nem jut oxigénhez, és ezáltal sokkal lassabban is nő!

L/20/Fodrász

2010. máj. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!