Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! A hajam teljesen...

Segítség! A hajam teljesen tönkre van menve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval az én hajam maga a rémálom..2 naponta zsírosodik(ezért gyakran kéne mosni de tudom,hogy ez nem tesz jót ezért heti 2x mosom.) Korpásodik,hullik,szálkásodik és töredezik...Annyira töredezett,hogy a derékig érő hajamat a kb a fülemig le kellet vágni..Teljesen kivagyok,idén ballagok 8.ból...A családban ez "öröklődik" (mármint ez a "rossz" haj,de amúgy már orvosnál is voltam vele és ő is mondta,hogy gén...) Szóval mit tegyek. KÉRLEK segítsetek nagyon el vagyok keseredve!! A ricinusolajról már hallottam próbáltam de az sem jött be...Kérlek segítsetek!! Hogyan növesszem meg és regeneráljam a hajam?? KÖSZÖNÖM előre is az értelmes válaszokat!! :)
2013. szept. 11. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűűű szegény, hát nem semmi, hogy ennyi problémád van. Nekem az indiai hajápolás vált be nagyon, és több problémádra neked is megoldás lehet.

Az amla olaj kiváló hajápoló tulajdonságokkal bír, a hajtövektől kezdve a hajvégekig igazi csodaszer, elvileg a korpa ellen is jó. Bár nekem sosem volt korpás a hajam, ezt sajnos nem tudom. Én kókuszolajat hígítom, egyrészről spórolás szempontjából, másrészt a kókuszolaj ismét nagyon jó hajkondícionáló, ápolja és puhává teszi az egész frizurát. Ha hullik, akkor lehet nem volna baj, ha csináltatnál egy vérképet, nincs e vashiányod vagy bármi ilyesmid.


[link]

Ez, amit linkeltem drágának tűnhet, de sokáig tart amúgy. Én hónapok óta használom és alig egyötödét használtam eddig el.

2013. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én hajmosás előtt kb 5órával bekenem a hajvégeimet és a hajamat (hajtövet, fejbőrt nem) 100%os szűz kókuszolajjal, aztán rajtahagyom ameddig csak tudom. A lényeg, hogy minél tovább hagyd rajta. A legjobb mikor hétvégén nem mész sehová sem, aztán egész nap rajtahagyod. De én minden hajmosás előtt megcsinálom ezt a procedúrát. Sokat fog segíteni. Hajmosáskor használj balzsamot is. Én a Wella hajbalzsamot használom. Tavaly októberben vettem és még azóta is van benne!! Hihetetlen, pedig én egy héten 3szor mosok hajat. És nem beszélve arról, hogy mennyire hatékony! Aztán én miután megmostam a hajamat, Gliss kur spray-t használok. Ha megszáradt a hajam, ismét egy leheletnyit ( tényleg csak leheletnyit) a kókusz olajbol a tenyeremre rakok és kizárólag a hajvégekre rá simítom, de nem kell sok, mert akkor zsíros lesz a hatás.


A ricinus olaj nekem sem jött be.

Igaz, kicsit macerásak ezek a procedúrák, de nagyon megéri. Hozzálehet szokni. Most már fénylő, selymes hajam van. Az egyetlen dolog amit szeretek magamban, az a hajam. Sokan dicsérik, hogy mit művelek vele. Csak figyelek rá. Régen nekem is kezelhetetlen töredezett hajam volt. Szálkás és szalma tapintású. Azt hittem, sohasem lesz rá megoldás.. De van. És amióta ápolom a hajamat, azóta rohamosan elkezdett nőni is. Mivel neked a génjeidben van ez, ezért neked még jobban ügyelned kell erre a dologra.

Szóval ne keseredj el, mert van még megoldás. :)


Egyébként a folyamatosan copfba fogott haj is töredezi a haj szerkezetét!

2013. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy öröklődik. Hajlamot örökölhetünk, de betegséget pl. nem. A haj tönkremenésének oka van, azt jelzi, hogy valami nem úgy működik a szervezetben, ahogy kéne. Nem ártana édesanyáddal megbeszélni és elmenni dokihoz, aki első körben vérképet kér. Abból sok minden kiderül: lehet, hogy vitaminhiány, vagy felszívódási zavar áll a háttérben, vagy mechanikai sérülés, ami lehet egy rosszul megválasztott sampontól, sérült kefétől, hajszárítás technikájától. A korpa serdülőkorban majdhogynem normális, vagy inkább úgy mondom, hogy sok tininek problémája ez. A szervezetben zajló hormonális változások is okozhatják, de lehet gombás fertőzés, allergia, gyulladás is.
2013. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!