Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányszor kellene elmennem...

Hányszor kellene elmennem szoláriumba, hogy meg is latszodjon?

Figyelt kérdés
Másfél hónap mulva szalagavatom lesz, nyáron szép barnás szinem volt, de kifakultam :S most azon gondolkodom, hogy szalagavato elött pár héttel elmennék szoláriumba, hogy mégsem legyek olyan fehér...Csak az a gond, hogy vannak anyajegyeim, azokra biztos hogy nem lenne jo hatassal. Pár alkalomtól lehetne valami baja a börömnek, megbetegedhetek?
2009. okt. 16. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább egyszer sem,a szépség nagyon relatív. De a betegség eléggé objektív tud lenni. A szoláriumozásnak rövid távon valószínű,hogy nem fogod észlelni a káros hatását,örülni fogsz a szép barna színednek,csakhogy a festékes anyajegyek, ha tartós,erős sugárzás éri őket,(a szoli pont ilyennek számít)évek múlva indít be esetleges káros folyamatokat. Ma már rendelkezésre áll kb.20 év statisztikája,és azt az összefüggést fedezték fel, hogy minél fiatalabb korban éri az anyajegyeket káros sugárzás(18 éves kor alatt-nincs köze a nagykorúsághoz, inkább testi fejlődés befejeződéséhez)annál valószínűbb,hogy később az anyajegyek "beindulnak. Külföldön már 18 éves kor alatt betiltották a szolihasználatot,ezt sem azért, hogy elvegyék az önállóságot a csemetéktől, hanem azért, mert ez a kutatás megdöbbentő nagy százalékban talált a jelenleg kialakult melanomában szenvedő betegek között olyant, aki fiatal korában vagy többször leégett a napon,vagy gyakran szoláriumozott. Szóval: én nem tenném.Nem ér annyit.
2009. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

énis a te helyzetedben vagyok, kifakultam és nemsokára szalagavató:D

Pár alkalomtól nem lesz újra kellemes színed, én pl aztcsinálom,hogy kb 3naponta megyek, ilyen 6-8percekre mikor hogy. kb másfél hete csinálom,és már nem vagyok tök falfehér, úgyh jól haladok=)de a szoláriumban kérdezz rá mit ajánlanak, mikor volt melyikben csőcsere,mondd h nem gyors hanem inkább mélybarnítósba mennél. sztem=)

egyébként igen, szerintem pár alkalomtól is lehet baja a bőrödnek, de felkell vállalni hogyha esetleg következményekkel jár a dolog. mindenesetre félévente bőrgyógyásszal nézesd át magad, az a biztos.

2009. okt. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a barnítókrém testápoló pár nap alatt megjozza a hatását, igaz, hogy nem olyan szép a barnaság mint a szolinál de ez még táplálja is a bőröd, ahelyett hogy roncsolná
2009. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem tudom mit csinaljak, egészségem a fontosabb, de hofehérke sem szeretnék lenni, csak azt akarom, h éppen csak legyen egy kis szinem, ne vilagitsak, mert a ruham is sötétebb lesz, az meg megjobban kihozza a fehérséget. Tényleg csak pár alkalomra mennék ha mennék, tobbet aztán ugysem. Nyáron ha napon vagyok, pillanatok alatt lebarnulok...szoval lehet hogy eleg könnyen megfogna a szoli..
2009. okt. 17. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a pár alkalmat bátran vállald be, hisz' egyszer van szalagavatód!! ;)
2009. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy milyen a bőrtónusod, nekem kreol bőröm van ugyhogy könnyen barnulok nekem elég 5-6 alkalommal 8 perc de ha fehérebb a bőröd akkor többet kell ennél járnod...
2009. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!