Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 21 éves lány vagyok és mostaná...

21 éves lány vagyok és mostanában újra korpás a hajam. Nagyon idegesít, hiszen nem vagyok már "kamasz". Vannak ötletek miért lehet, és receptek, mit tegyek a hajamra?

Figyelt kérdés
Próbáltam már a head&shoulderst a garneart. nisoralt. de egyik sem vált be tartósan. heti 2szer mosok hajat. elég annyiszor vagy sűrűben kéne???
2013. jún. 25. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A korpának semmi köze a kamaszkorhoz.

Gyógyszertárban keress rá, anyu is ott vett, a nevét nem tudom, de ajánlanak majd, szerintem jobbak, mint a bolti samponok.

2013. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű és olcsó házi módszert tudok ajánlani neked, nálunk otthon a családban nagyon bevált. Oldj fel egy kevés ecetet egy edényben jó sok melegvízzel, és hajmosás után egyszerűen öblísd át vele a hajadat. Az ecet gombaölő hatású, ha minden igaz, ezért nagyon gyors és hatásos szer a korpa ellen. Ne félj, nem lesz tőle büdös a hajad, ahogy szárad, folyamatosan elpárolog belőle az ecet, és észre sem fogod venni. Ráadásul nem csak a korpát tünteti majd el, szép fényes és selymes is lesz tőle a hajad. Valódi csodaszer!

Nekem általában egy használat elég volt, hogy eltűnjön a korpa a hajamból, de lehet, nálad szükség lesz néhány alkalomra. Semmiképp se add fel elsőre. :)

Sok sikert!

2013. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. köszönöm szépen :) ki fogom próbálni :P
2013. jún. 25. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bőrgyógyász.

Ha a Nizoralt előírásszerűen használtad, és nem vált be, akkor az ecet sem fog, miután nem gomba.

Sajnos rengeteg dolog okozhatja. Ha túl gyakran mosod, kiszáradhat a fejbőr. Valamiféle fertőzés, amit egy kölcsönkért fésűről kaptál el pl, vagy akár a fodrászodnál. A fejbőrre került hajápoló vagy formázószerek irritálják. Megfázott. Lehet akár pikkelysömör is. És ez még csak egy rövid felsorolás volt.

Próbálkozhatsz otthon mindenfélével, elkölthetsz egy vagyont feleslegesen, de szerintem nem éri meg vaktában lövöldözni. Elmész bőrdokihoz, jó esetben ránéz, és megmondja az okot és a kezelést, és két hét múlva el is felejted az egészet.

Heti kettőnél pedig nem is igen szabad többször mosni a hajat. :)

2013. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Herbavita hajszesz vált be.
2013. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!