Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Cukorgyanta - hogyan tovább?

Lin71 kérdése:

Cukorgyanta - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szerettem volna cukorgyantát készíteni, és használni, de már harmadszorra nem sikerül, és kicsit csalódott vagyok.

Utánaolvastam, néztem videókat, de a francért nem sikerül.

Nem melegítettem túl, amikor kiöntöttem, és "kutyulgatom", hűtöm, utána ugye kézbe kell venni, és nyújtani, mint a tésztát, enyhén vizes kézzel.

Korábban azt gondoltam, túl későn vettem kézbe, így megpróbáltam korábban kivenni, de annyira forró, hogy alig bírom kézbe venni. Aztán jön ugye a vizes kezes nyújtogatás, de ahogy nekikezdenék, a víz miatt megkeményedik a cukor, és nem tudom nyújtogatni.


A recept: 1 bögre cukor, 1/4 bögre víz, 1/4 bögre citromlé


Tippek, ötletek, mit csináljak, vagy mi lehet a gond..?

Illetve csak gyümölcs citrom levével működik, vagy akár a palackos citromlével is?


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2013. máj. 16. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
DM-ben lehet kapni készen, minek kínlódsz vele?
2013. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia,

épp ma próbálkoztam először az elkészítéssel és sikerült is :) (nagyon meg is lepődtem, sosem szokott semmi elsőre sikerülni!! :))

Szerintem túl sok a víz és citromlé a cukorhoz képest, egy bögre cukorhoz 1/8 víz és 1/8 citromlé arány a jó, és teljesen oké az üveges citromlé én is azt használtam! :) Összeöntöd a hozzávalókat, keverés mellett felfőzöd, forralod, míg el nem éred a kívánt állapotot, akkor jó mikor olyan sötét méz színű már, de közben nézegetheted is, hogy kanállal kiszedsz egy nagyon keveset tányérra és akkor látod hogy jó-e már! Ha kész, jön a kutyulgatás, ahogy írtad, aztán ha már nem forró, kézbe veszed, nyújtodatod és kész is!

Remélem tudtam segíteni, sok sikert!:)

2013. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
jah, és nekem kb. 15 perc alatt lett jó!
2013. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nkem sem olyan lett mint eg videóbn néztem

de felmelegítve felkenve spatulával és csíkkal le tudtam szedni vele a szőrt, mint egy rendes gyanta

2013. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!