Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Barnából szőkét szerettem...

Barnából szőkét szerettem volna. Narancsárga eredményt kaptam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nem volt előtte évekig festve a hajam és már a ,,saját" barna hajamat festettem be. Garnier E0 kiszőlítőt használtam a művelethez. (sajnos egymás után kétszer kellett, mert először elfogyott menet közben a festék és a hajvégekre kevés jutott. A második alkalommal féltem, hogy a töve világosabb marad ezért oda nem is kentem. Most meg a töve sötétebb....) Szóval foltos és eléggé narancsásrga. Hamvasító samponnal mostam le. A hajamon a színétől eltekintve nem érzek változást (nem szárazabb és nem is vékonyabb). Tudtok valamit ajánlani, hogy hogyan tudnék kicsit javítani rajta hétfőig? Arra is gondoltam, hogy ez ,,kiszőkítő" tehát akkor ez után egy világos festékkel kellett volna bekennem? Vagy vegyek egy 3/6%-os oxit és szőkítőport menjek végig a hajamon és utána fessem be egy világos hamvas szőkével, hogy ne legyen sárga? Ettől nem fog elkocsonyásodni a hajam és leesni? kb 10 éve volt néhány év amikor agyba főbe festettem (voltam már csibe sárga, aztán megijedtem és a szőkítés folytatása helyett egyből fekete, aztán vörös, barna... tényleg mindenféle). Egyébként mindig használok hajpakolást meg ilyen ,,hajkúrákat". Nem aggódok annyira a hajam egészségéért inkább azért vesződök vele, hogy jól mutasson ami a pakolásokat illeti. Néhány éve azért nem festettem, mert terhesség alatt féltem, hogy ártani fog a babámnak. Most pedig megszületett az elhatározás. Megálmodtam, megcsináltam....és...csalódás. Van akinek sikerült a narancssárga fejéből valami elfogadhatót varázsolnia? (extra hosszú a hajam!)
2013. máj. 11. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
1 éven keresztül volt szőke hajam. Nekem a 12-es oxi +szőkítőpor+hamvasító jött be. Szép egészséges volt a szőke hajam, semmi gond nem volt vele, csak akkor mikor elkezdtem vasalni. De előtte gyönyörű fejfölszőke hajam volt. A mai napig visszasírom azt a hajamat, de már lenövesztettem eredetire, és nem akarok megint havonta a hajfestéssel vesződni. Szerintem megéri kipróbálni. Lehet neked a 6-os oxi is bejön, de azt nem tudom garantálni.
2013. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de, ha már használtam a garbieres ,,kiszőkítő" nevű hajfestéket(?) akkor is mondjuk holnap nekiálhatok az egész fejemnek szőkítőporral? És ha igen akkor utána rá is fessek egy világos hamvas színűt? Egyébként érdekel engem ez a tejfel dolog is de még csak reménykedek, hogy egyszer kipróbálhatom majd milyen is. A hajvasalástól mi lett vele? Nem használtál hővédőt mellé? Vagy hiába? Én is vasalom de nekem nem annyira tűnik viseltesnek tőle, persze nem is vagyok mellé szőke...
2013. máj. 11. 23:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már eltelt legalább 2 hét azóta, hogy használtad, akkor holnap már elkezdheted. A hamvasítót vagy rögtön a hidrogénezés után, vagy pár nappal utána kentem a hajamra, de úgy, hogy a fejbőrömmel ne nagyon érintkezzen és nem hajtövektől kezdtem el kenni hanem pár centivel alatta. De valaki belekeveri a hamvasítót a szőkítőbe, de az nem tudom milyen hatással van, szóval azt nem tudom ajánlani. A hajvasaló viszont borzalmasan tönkretette a hajam, még így is, hogy már 2 éve nincs festve nagyon megviseli. A hővédőtől meg csak jobban tört sajnos. Ezek a vegyszeres dolgok nálam nem jöttek be, inkább házikészítésű kencéket használok.. De egyébként szerintem csináld meg amit írtam utána pedig már csak a tövét fesd be mindig, és akkor nem tuti nem megy tönkre a hajad. De akárhogyis, még mindig jobbat tesz a hajnak, és a fejbőrnek is ha egyszer leszivatod oxival és utána meg csak a töveket fested, minthogy még vagy 20x fested be szőke hajfestékkel az egészet teljesen értelmetlenül. Én az oxi előtt vagy 5x festettem be l'oreal nemtudomén milyen szőke hajfestékkel, és a végén már narancssárgánál is világosabb színt kaptam, de valahogy a szőkére sem akart emlékeztetni, inkább ilyen szőkés-vöröses lett vagy nem tudom, de elég ocsmány volt..
2013. máj. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!