Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kakaóvajjal kentem be az...

Kakaóvajjal kentem be az arcom éjszakára és 2 nap múlva tele lettem gyulladt pattanásokkal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az természetes, hogy többet nem kenem az arcomra (igaz a bioboltban ajánlották nagyon a száraz bőrömre), de most valamit vennem kellene. Milyen gyulladáscsökkentőt vegyek? Gyógyszertárban, Rossmannban kapható érdekelne! Van a hűtőben neogranormon, de ha jól tudom az nem gyulladásra kell, hanem ha már sebes vagy hámlik!
2013. ápr. 30. 13:04
 1/9 anonim válasza:

Nekem a Tulasi Teafa szappan és a DrJuice Co. Hydrogel kombináció vált be.

1. Minden reggel bő hideg vízzel megmosom az arcom, majd szárazra törlöm! Vékonyan bekenem az arcom a "T" vonalon! (nálam itt volt bajos)

2. Este tusolásnál a teafaszappannal mosom meg az arcom és miután bemaszíroztam, pár percet az arcomon hagyom a habot, majd bő vízzel leöblítem, szárazra törlöm és vékonyan bekenem a hydrogéllel!

Nekem mindig volt pattanás az arcomom, általában 2-3db, és a keményebb/kinyomhatatlanabb fajtából, de az állandóan és már kezdtem unni, hogy sohasem "szép" a bőröm, pedig már 31 éves vagyok. Tinikoromban persze olyan volt a bőröm, mint a babapopsi! :)

Szóval a tulasi szappant és a hydrogélt kb. egy hónapja használom és nagyon szép lett a bőröm. Talán azóta 1-2 ici-pici patti jött ki, de azokat csak én láttam közelről.

2013. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ja, és igyál sok vizet... minimum 2 litert naponta, de jó ha többet!

(1)

2013. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! És hol tudom beszerezni a Tulasi teafa szappan és a Dr Juice Co. Hydrogel krémet?? És mennyibe kerülnek kb?:)

Én 21 éves vagyok.

2013. ápr. 30. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
a kakaóvaj komedogén indexe 4-es egy 5-ös skálán, így nem csoda, hogy ez történt. Természetes, finomítatlan vajakat sose használj arcra, ezek testre tökéletesek, de arcra ennél könnyedebb kéne, főleg a 30 fokban. Rengeteg natúr arckrémet találsz száraz bőrre, ami hatásos, böngészd a krémmániát. A vajat meg testre használd és csak vékonyan, úgy szuper lesz az eredmény, felesleges testápolókra költeni. Ha mégse találsz jó arckrémet (bár rengeteg van, egészen az olcsóbb alverdétől a csillagos égig) akkor inkább shea vajat (ha latex érzékeny vagy, kerüld el ezt is) kenj nagyonvékonyan. Ennek 0-ás a komedogén indexe. Pattanásokra alverde szérum (a kinyomhatatlan, nagy fajtára) vagy stella tiniderm gél (ez pedig a már kinyomott vagy kisebb pattikra jó)
2013. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, tulasi szappant szinte bármelyik bioboltban megkapod, én pl a kék menta bioboltban láttam, de nem vettem meg. A teafás szappan nagyon száríthat amúgy, szóval mellé kenj krémet is a száraz bőrödre.
2013. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én bután azt hittem, hogy jót teszek a bőrömnek ezzel a natúr dologgal, de többet ártott, mint használt. Soha többé nem csinálok ilyet.:(

Köszönöm szépen a válaszokat!

A Tulasi szappannak holnap utánanézek!

2013. máj. 1. 20:38
 7/9 anonim válasza:

Tulasi teafa szappant bioboltokban tudsz venni. Az ára attól függ, hogy éppen melyikben veszed... olyan 350Ft és 600Ft között van, viszont nagyon sokáig elég. A DrJuice Hydrogélt szintén bioboltban vettem kb. 1200 forintért, de láttam már 1600 forintért is.

(1)

2013. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

A szappant az előbb vettem meg! Este kipróbálom! :)

2013. máj. 2. 14:00
 9/9 anonim válasza:

:-)

Egyik napról a másikra ne várj csodát... kitartóan kell használni! Nekem is kb. 1 hónap alatt jött rendbe az arcom!

A teafa szappan valóban száríthat, de nálam nem volt ilyen... talán a DrJuice Hydrogél használata miatt! :)

(1)

2013. máj. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!