Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a bőrömmel?

Mit kezdjek a bőrömmel?

Figyelt kérdés
ROACUTAN-t kellett szednem már 16 évesen.Akkor a nagy gyulladt göbök az arcomról és hátamról eltűntek.rengeteg heg maradt meg rajtam arcon-háton,bár legfőbb képpen az arcomon zavar.Na de a hegekkel sem tudok még teljesen foglalkozni mert még mindig jönnek elő pattanások.Néha 1-2 nagyobb gyulladt,de kicsik főleg az orrom körül még mindig vannak.A bőrgyógyász által felírt löttyök talán még rosszabbítják,azóta szebb valamelyest mióta megiszom a 2,5 liter vizet naponta,külön törölközőbe törölöm az arcom pattanást tonikkal kezelem,majd mézzel,utána pedig aloeverával.De 24 éves vagyok,mit tegyek már igazságtalannak érzem ezt a dolgot mert ha én nem akkor már senki nem tisztítja helyesen az arcát.

2013. márc. 15. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Vizsgálatokon voltál már? Ahol kiderítik hogy mi okozza. Mert enélkül hiába minden. Az okát kell megszüntetni. Pl helytelen étkezés, egészségtelen életmód, gyulladás, allergia, hormongondok, sok minden okozhatja.
2013. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elmennék de nem tudom milyen vizsgálatra.Magán rendelésre bőrgyógyászhoz nincs pénzem.Vagy más rendelésre gondoltál?Ha igen mire,épp beutaló tudok kérni...végül is azt sem tudom hogy működik az ilyen.
2013. márc. 15. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de ha azt csinálod, amit alul leírtál, akkor egyáltalán nem tisztítod helyesen az arcodat. Először is, akár megtaláltad az okot, akár nem-minden nap szükség van az arctisztításra. Nem elég akkor kenegetni magad, mikor már ellepik a fejedet a gumók. A hangsúly a megelőzésen van, nem a kezelésen. A legalapvetőbb arcápolási rutin 3 lépésből áll, és ezt a 3 lépést lehetőség szerint reggel és (nem vagy!) este is el kell végezni. 1.) arctisztítás, ami történjen arclemosó tejjel vagy finoman habzó lemosóval. Drogériákban óriási a választék, de ügyelj arra, hogy Sodium Laureth Sulfate-ot és Sodium Lauryl Sulfate-ot ne tartalmazzon az összetevőlistája. (a csomagolás hátulján találod meg) Továbbá ne próbálkozz olajokkal tisztítani, mert még rosszabb lesz a helyzet. 2.) Lépés a tonik, ami esetedben fontos, amúgy normál bőrtípusnál kihagyható. Ez azért fontos, mert a maradék koszt is eltávolítja a bőrről és ha jó minőségű, akkor összehúzza a pórusokat, nyugtat, frissít, élénkít és fölkészíti a bőrt a 3.) lépésre, ami a krémezés. Ne, ismétlem ne kenj bármit az arcodra, csakis olyat, ami kifejezetten pattanásos bőrre készültek, de lehet érzékeny bőrre való is. Egy héten egyszer radírozz szemcsés bőrradírral, a következő héten pedig kémiai hámlasztóval távolítsd el a felesleges hámot. (neked BHA-val kéne) Ha van egy gumód, akkor tegyél rá hideg, nedves kendőt, hogy összehúzza és tiszta teafaolajjal csöpögtesd be, ez garantáltan leszárítja.
2013. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én ezeket alapból megcsinálom,ezért is írtam hogy én aztán helyesen tisztitom a bőröm!A három lépéses napi arctisztitást-ápolást megcsinálom reggel este sőt tonikkal 1x délután is áttörlöm pluszba!Már megtaláltam azokat a termékeket arctejet,tonikot,krémet ami az én bőrtipusomhoz kell,így az tuti hogy nem azok okozzák..Az ételeimet is megválogatom pedig..:[ Én tényleg nagyon törődöm a bőrömmel.. -.-
2013. márc. 16. 07:49
 5/6 anonim válasza:
Nemrég voltam bőrgyógyászaton, szintén hegek és pattanások miatt,bár az utóbbi nem olyan sok és inkább csak a homlokomon van.Az orvosom hegekre a remescar-t írta fel.Szerintem nagyon hatásos!Elég erősek voltak a hegek,de a remescar miatt szerencsére kezdenek már feltűnően halványulni.A pattanásokra amik a homlokomon voltak pedig Zineryt-t ajánlott. Szerintem ezeket kipróbálhatnád hátha használ.Ezen kívül persze reggel este tonicot használok.
2013. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Esetleg megpróbálhatnád a rutinodat kiegészíteni belső ápolással is. Ha már a vacak gyógyszerek nem használnak, egy esélyt adhatsz a gyógynövényeknek is, habár ez 1-2 hónap elteltével fejti ki "csak" a hatását.


Gyógytea a szép bőrért:

Gátolja a pattanások kialakulását, széppé teszi a bőrt és finom az íze.



Szükségünk lesz:


- 15 g palástfűre


- 10 g fehér árvacsalán virágára


- 10 g vadárvácskára


- 10 g csalánlevélre


- 5 g zsurlóra


- 5 g aranyvesszőre


- 10 g pitypangra


Készítsünk ezekből a gyógynövényekből teát, kb. 10 percig áztassuk őket a forró vízben, majd szűrjük le a gyógyteánkat. Izlés szerint ízesítsük frissen facsart citromlével és (erdei)mézzel. A kívánt eredmény eléréséhez napi 2 csészével fogyasszuk, több héten át. A bőrünk tisztaságának javulása látható lesz már egy-két hét múlva is.


Sok sikert és kitartást!

2013. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!