Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » "Hajradírozás" (szőkítőpor+mel...

"Hajradírozás" (szőkítőpor+meleg víz) használata után az adott festéket hány %os oxival használhatom a hajamon?

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdésem erről árulkodik, világosítani próbálom a festett világosbarna hajamat, közép/világosszőke szeretnék lenni (nem hipószőke, hanem fodrász-világosszőke ami gyakorlatilag egy világos barnásszőkés hajacska).

Ma kipróbáltam egy tincsen a szőkítőport csupán meleg vízzel keverve, nem nagyon reménykedtem de 20 perc után szépen világosodott a hajam, igaz nem szőkés hanem rókavörös a tincs, de világosabb és ennek örülök. Mennyire káros a sima szőkítőpor vízzel való használata?


A második kérdésem az lenne, hogy ha teljes hajon megcsinálom a műveletet, utána hány%os oxidálószerrel keverhetem a festéket? A festék amit vettem hamvas világosszőke színű kallos márkájú. Úgy tudom, hogy elvileg nem szabad 12%os oxit használni rögtön szőkítés után, viszont az én hajam nem lenne konkrétan leszőkítve csak így "leradírozva". Vagy inkább csak 9es oxival próbálkozzak? 6ossal esetleg?


Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat előre is! Nagyon örülnék, ha egy fodrász is ide keveredne és válaszolna: ) igen tudom, nem szabadna iylen komoly beavatkozást otthon, de a fodrászom nem volt hajlandó elvállalni a hajamat, mondván, túl dús és hosszú ... (akkor nem tudom kihez forduljak ha nem fodrászhoz? ja megvan persze, magamhoz:D) így nem akartam más fodrászt keresni, 10 éve járok hozzá, nagyon szeretem őt ettől eltekintve ... rutinos hajfestőként gondoltam az iylen otthoni, kevésbé mumus módszert megpróbálom, amiről fentebb írtam, és működni látszik. Nost ez a kis történet mielőtt báki dobálna hogy fodrááááááááász. Előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek, szép napocskát!



2013. márc. 13. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy esnék neki hogy szekciókra osztom a hajamat, nagyon óvatosan nagyon figyelve stb.
2013. márc. 13. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:
kíváncsi vagyok a válaszokra én is.
2013. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Én közben úgy döntöttem inkább leszivatom gyengén a hajamat, igen, itthon ... ezt neked nem ajánlom csak akkor ha hosszú évek óta fested a hajadat magadnak és nagyon beleástad már magadat a szőkítés témakörébe, más különben menj fodrászhoz és nagyon válogasd meg, kihez. Ahogy írtam én is fodrászhoz akartam először menni de ő nem vállalja, szerintem inkább azért mert bonyolult, nem azért mert nem lehetne megoldani, ezért inkább én óvatosan ügyeskedek.


Na szóval én azért döntöttem a gyenge szőkítés mellett mert a 'radírozós' módszerrel bár világosodta, nagyon vöröses maradt a tincs, hamvas árnyalattal is kiüthetetlen. Inkább egyszer gyengén leszőkítem minthogy még a vörösödés miatt vacakoljak szenvedjek és ne adj Isten végül amúgyis le kelljen szőkíteni. Másik próbatincsecskét leszőkítettem 6os oxival, közép hamvas szöszi került rá szintén 6ossal (de egész hajon 3massal fog rákerülni a festék), azt a színt kaptam amit szeretnék, nem szőke, hanem világos természetes hamvas barnásszőke, szinte mint az eredetim. Ha valami kérdésed van írj nekem privátot és szívesen válaszolok : )

2013. márc. 18. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!