Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek a fodrász...

Mi a véleményetek a fodrász szakmáról?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 15:38
1 2
 11/19 Andii1 ***** válasza:
hát ha jól csinálod és felkapott leszel akkor megy, ha nem akkor meg nehezen... de fodrászt szinte minden második utcába találsz főleg pesten...
2013. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Somogy megyében lakom! :)

itt a fodrászok nagyon jól élnek!valamelyiknek a férje nem is dolgozik és minden éveben tunéziába,monacoba ...ideoda járnak nyaralni

2013. márc. 9. 18:08
 13/19 Andii1 ***** válasza:
hát probáld meg :) nem vesztes "semmit"
2013. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (:
2013. márc. 9. 18:13
 15/19 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kötekedni akarok de ez a 600.000 valami istentelen túlzás ha igaz...amúgy most gyorsan rágugliztam és a Clipsnél pl "csak" 250.000. De amúgy ha 22év alatt vagy és még nincs szakmád akkor az első ingyenes egyes intézményekben.


Na mindegy nem lebeszélni akarlak róla csináld azt amit szeretsz ami érdekel,csak ez most sokkolt.

2013. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Utolsó,az elméleti oktatás 250ezer.és a többi cullangal együtt,mmint gyakorlati oktatás,anyag költség plusz vizsga díjak és így jön ki 600ezerre ...

Tudom h sok pénz de sajnos ez van :/

de köszi h utána jártál :)

2013. márc. 9. 19:34
 17/19 anonim ***** válasza:

Kb elmondták a dolgokat, még annyit tennék hozzá, hogy

- a szalon kb 1 millió biztos hogy lesz. Bár ez függ pár dologtól.

- szerintem manapság nem sokan tudnak masszőrhöz járni

- egy fodrásznak kell hogy menjen a kémia a vegyszerek miatt. Igaz biztos valami alap dolgok, szóval nem egy egyetemi szerves kémia.

- anya is fodrász, és nemrég valami 90 ezret fizetett (de nem tudom hogy pontosan mire)

2013. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Három éve vagyok fodrász, és én is felnőttképzésben végeztem el. Igaz, hogy 300.000 alatt volt az ára az iskolának, de ez a duplájára nőtt, ha minden költséget hozzáadtam. A folyamatosan beszerzett eszközök, később anyagok, aztán a bejárás (üzemanyag és bérlet) stb.

Falun kezdtem el dolgozni, eleve más esélyekkel indultam, mint pl. Sopronban, ahogy olvastam feljebb. Az első év veszteséges volt, mert amit kerestem, azt visszaforgattam. Annyi pénzem nem volt, hogy egyszerre mindent megvegyek, az nagyon sok lett volna! Most annyit keresek, amennyit kapnék mondjuk az Aldiban pénztárosként, csak éppen itthon, és nem kell eljárnom, ráadásul a magam ura vagyok, én osztom be az időmet. Ja, és nem dolgozom átlagban napi 4 óránál többet. Ez utóbbi nem az én döntésem, hanem egész egyszerűen ennyi a vendégem.

Mindenhez hozzátartozik, hogy imádom a szakmámat, és hiszem, hogy csak így érdemes nekiállni, különben hamar kihullik az ember a rostán.

2013. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm a válaszodat!ez inspiráló volt és reálisnak tűnt :)
2013. márc. 10. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!