Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csalánteát ha megiszom jo a...

Csalánteát ha megiszom jo a PATTANÁSOKRA? Hol lehet venni? Patikába? Vagy valami boltba? Filteres kell legyen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, előnyös lehet, mert a csalán (többek között) vértisztító, salaktalanító hatású gyógynövény. Méregtelenítő kúrák idején (is) szokták javasolni a fogyasztását.


Jobb a nem filteres. Fitotékákban, patikában, DM-ben, Rossmannban vegyél (ajánlom a Herbária Zrt. vagy a Schmidt & Co. Kft. által csomagoltat.)


Írd be a csalántea szót a Google keresőjébe, és jó néhány hasznos írást fogsz találni.

2013. jan. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó rá,de inkább cickafark teát szoktunk ajánlani.
2013. jan. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most ugyan nem aktuális ,de tavasszal kimész az érintetlen TERMÉSZETBE ,és szedsz.Ingyen van.
2013. jan. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is azt iszom és láthatóan tisztább az arcom.

De ne a filterest vedd meg,hanem a szárított csalánlevelet és méz,cukor nélkül fogyaszd.

Én például így szabadultam meg a 10 éve tartó szénanáthámtól is.

Csak ajánlani tudom.

2013. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 laci150 válasza:
Szerintem vadárvácska teát ajánlják leginkább szakirodalmakban. Én 50% vadárvácska, 20% csalán, 20% cickafark, 10% mezei zsurló zacskós teakeverékből állítanám össze teámat. De maga a csalántea önállóan is kell hogy segítsen valamennyit:)
2013. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nagyon jó a csalán tea, ne csak idd, hanem mosakodhatsz is vele. Így méregteleníted a szervezeted, külsőleg pedig gyulladáscsökkentő hatása van. Ne filtereset vegyél, ahogy az előttem szólók is írták, és valóban, Te magad is szedhetsz, de fontos, hogy Tiszta helyről szedd!!! Pl. ne egy forgalmas út mellől, ahol magába szívhatja a káros anyagokat, stb. Sok helyen van gyógynövény bolt, ott is beszerezheted, vagy patikában is lehet kapni.
2013. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Friss, fiatal leveleket kell begyűjteni április magasságában! Érdemes sötét, száraz helyen megszárítani, majd következő év március elején elkezdeni egy hónapos tisztítókúrát, minden reggel, éhgyomorra egy pohárral (cukor, méz, citrom hozzáadása nélkül!). A csalántea az egyik legjobb salaktalanító, az egész szervezetet kitisztítja egy hónapos használata! Minden év márciusában ajánlott, hogy az ősztől tavaszig felgyülemlett, kevésbé rostdús táplálkozás okozta méreganyagokat kitakarítsuk.


Ha teheted, ne vegyél az üzletben se filteres, se más kiszerelésű teát (csak gyógynövényboltban esetleg), hanem szedd le te magad!


Üdv.

2013. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!