Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fogamzásgátlótól szőrösebb...

A fogamzásgátlótól szőrösebb leszek, vagy kevésbé szőrös?

Figyelt kérdés

Alapból van sajnos (lány létemre) bajszom, az államon is van szőr, a szám alatt, oldalt az arcom alján és a pajesz résznél is.

Nem rég kezdtem el szedni egy elég erős fogamzásgátlót (a pattanások miatt írta fel az orvos), de a szőrösödést nem mertem megkérdezni tőle.

Mire számíthatok?

23N



2012. dec. 19. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudjuk megmondani, mivel mindenkinek a szervezete másképpen reagál a fogamzásgátlóra, sőt maga az orvos sem tudhatja előre. Ha valamilyen mellékhatást tapasztalsz, akkor menj vissza hozzá.
2012. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan fogamzásgátlót írt fel, amit az androgén tünetek javítására szoktak javasolni, akkor elvileg csökkeni fog a szőrösödés.


De ha nem olyat írt fel, akkor megjósolhatatlan, hogy hogy reagálsz rá...

2012. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát, lindynette 75-30.

de nem mondta, hogy ez jó-e az androgén tünetek javítására.

na mindegy, azért köszi a válaszokat. majd akkor meglátom:S:D csak ne legyek ennél is szőrösebb:S

2012. dec. 19. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen típusú szőr szinte mindig hormonproblémára utal, pláne ha komoly bőrhibákkal, és esetleg még vérzésproblémákkal is társul.

Akkor pedig nem egy erős fogamzásgátló a megoldás, hanem nőgyógyászati és endokrinológiai vizsgálat, és a fő probléma kezelése. Már csak azért is, mert a hormonproblémák nem csak külsőleg okoznak gondot, de súlyos esetben meddővé is válhatsz.

2012. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szörösebb scak abban az esteben lehetsz (de akkor is biztos) ha van valami hormonális problémád. Elvileg nem lenne szabad ilyen következménynek lenni. VISZONT! 23 évesen nem normális ha ennyire pattanásos vagy, nagy az esélye hogy hormonális oka van főleg az erős szőrösödés miatt is. Ezeknek 90%-ban hormonális gond az oka. A másik a gyógyszer van akinek javít a bőrén van akinek nem, vsizont ha abbahagyod ugyanugy vissza jönnek vagy gyakran utána még jobban(kozmetikus vagyok gyakran fordulnak hozzám ezzel a problémával.) Az a baj hogy akinek javit rajta annak is csak elfedi a problémát de nem gyógyitja az okot. Én egyáltalán nem ajánlom csak ezért szedni. Felesleges mérgezni vele a szervezetedet.

Menj el egy endokrinológushoz és vizsgáltasd ki magad. Ciklusod rendben van? nem vagy elhízott? kozmetikusnál jártál már? Milyen termékeket használsz? Ami még jó ha szedsz cinket az sokat javít a bőrödön. A börgyógyász mindig ezzel hajtja el a betegeket sajnos hogy szedj gyógyszert, az okát lusta kideríteni:(

2012. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi baj a ciklusommal, és nem vagyok elhízva sem. Igazából nem rendes pattanásaim vannak, inkább fehér mitesszereknek hívnám. A bőrgyógyász már írt rá krémeket, de egyik sem vált be. A kozmetikusok is adtak rá mindenfélét de mindegyik szárította csak a bőrömet. Pedig volt köztük drága is, de semmit sem ért.:-(
2012. dec. 21. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!