Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől őszül az ember haja?

Mitől őszül az ember haja?

Figyelt kérdés
Tök para vagyok! 33 évesen előjött 2 ősz hajszálam. Közrejátszhat ebben egy szakítás utáni stresszes depressziós állapot ? Vagy ez csak tévhitt hogy az ember az idegtől is meg tud őszülni?

2012. dec. 6. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az őszülést is ez a mechanizmus szabályozza. A szervezetünk folyamatosan állítja elő a melanin pigmentet és ez a szervezetben kering színtelen, oxidált formában. Ha a bőrsejteket a napozás során az ultraviolasugárzás ingerli, úgynevezett kataláz enzimet bocsátanak ki és ez elvonja a melanin pigmentből az oxigént, miáltal ez befeketedik. A napozó bőre így szép, barna lesz. Ugyanez a menet játszódik le a hajszálak esetében is. A hajba folyamatosan áramlanak a színtelen oxidált melanin molekulák. De a hajgyökereknél találhatóak bizonyos sejtek, melyek a kataláz enzim kibocsátását végzik. Ahogy a melanin molekulái ezen sejtek körül behatolnak a hajszálba, az enzim elvonja belőlük az oxigént és a melanin molekula befeketedik. A hajszálak nőnek, néha vágva vannak, és a melanin pigment folyamatosan hatol be a hajszálakba, miközben redukálódik, miáltal elvonja az oxigént és a hajszálak visszanyerik szép, eredeti színüket. Ez így működik, amíg az apoptózis meg nem szólal – elég! A hajgyökéri sejtek leállítják a kataláz enzim előállítását és kibocsátását, miáltal a melanin oxidált, színtelen formában hatol be a hajba, és ezáltal a haj őszül.


Én 24 vagyok, kb. 2-3 éve jelentek meg az első ősz szálaim. Anyukám 35 éves korára teljesen ősz volt, apa most 55 éves, neki alig van pár szál. Genetika.

2012. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ember hajában pigmentek találhatók (festékanyagok) idővel a pigmentek levegővel helyettesitődnek )ettől lesz a haj szürke)
2012. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
19 évesen jelentek meg az első ősz hajszálaim, azóta eltelt 8év és több mint a fele ősz lett. Ezért festem, amit nagyon nem szeretek mert még inkább tönkre teszi a hajam. Nem találták még fel azt amivel vissza lehetne fordítani ezt a folyamatot. :(
2013. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!