Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » S. O. S! Mivel szüntethetném...

S. O. S! Mivel szüntethetném meg házilag az arcbőröm hámlását?

Figyelt kérdés

Az állam kivételével szinte mindenhol hámlik az arcbőröm. Ha nincs rajtam alapozó nem nagyon látszik, de ha felkenem akkor nagyon... Használok bőrradírt hetente kétszer, ezen kívül mást nem.

Neten nem találok semmit erről, írnak különböző betegségeket amik miatt hámlik a bőr, de azok sokkal durvábbak mint az én bőröm. Nekem csak simán hámlik kisebb-nagyobb mértékben, de nem piros vagy ilyesmi...

Kérlek segítsetek!



2012. dec. 5. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak nagyon ki van száradva a bőröd, vagy esetleg allergiás valamelyik készítményre, amit használsz?


Próbáld ki azt az arcradírt, amit én használok. Nekem is elég hámlós volt a bőröm, főleg az orrom, és hiába radíroztam, csak randább lett.

Szóval átváltottam erre a házi arcradírra, és nagyon bejött. Egy kevés mézben kristálycukrot kevertem el, és nekem nagyon bevált! Hetente egyszer használom. Elég sokat sikerült elsőre kikutyulnom, de a hűtőben tárolva semmi baja, a cukor sem olvadt el benne.

Szerintem próbáld ki, és mellette hidratálj! Egy egyszerű hidratáló arckrém lehet, hogy segít.


Sok sikert!

2012. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hidratáló krémet használj. Azért hámlik a bőröd mert vízhiányos. Napi 2szer tisztíd az arcod tonikkal(ha sok a smink arctejjel is) és kend be reggel este. Lehtőleg profeszionális termékkel ne a bolti sz.rral. Az Ilcsi temrékek nagyon jók és olyan árban vannak mint a drogériás szintetikus kencék. Ez viszont természetes.
2012. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja és azt is próbálhatod hogy ne kétszer csak egyszer radírozd. A túl gakori koptatatástól megvastagodik a felhám és ettől még jobban hámlik. A bőrtípusod korpás szeborreás lehet ezért hajlamos a hámlásra a vízhiány kövezkeztében. (előző voltam és kozmetikus vagyok)
2012. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Radírozni nem szabad ilyen gyakran. 1-2 hetente egyszer kell csak. Viszont arctisztítás után a hidratálás meg kell hogy legyen, enélkül kiszárad a bőr és hámlik. Szerezz be egy bőrtípusodnak megfelelő hidratáló krémet. Este, reggel is használd mindennap.
2012. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Életmentők vagytok! :D
2012. dec. 5. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Neogranormon krémet kéne használnod és ne radírozz ennyit.
2012. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a neogranormon hámképző krém. Vagyis csak mégjobban mevastagodna a felhám és még be is zsírosodhat tőle és pattanások alakulhatnak ki. HIDRATÁLÓT HASZNÁLJ. Hidd el attól javulni fog. Ez gyakori hibájuk alaikusoknak hogy hámlásra zsíros krémet használnak és utána csodálkoznak hogy uyganúgy hámlik plusz még pattanásos is. (én is igy jártam amig el nem kezdetem a kozmetikus sulit és közölték hogy azért pattanásos mert nem a faggyú termelődéssel van a gond hanem a vízhiánnyal.)
2012. dec. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Neogranormonnt szoktam használni amúgy, de csak akkor ha van olyan pattanásom amit nem lehet kinyomni. Rajtahagyom egy pár órát és utána már ki tudom nyomni, sokkal gyorsabban gyógyul be.

2012. dec. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!