Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerinted melyik termék...

Szerinted melyik termék számít "átverésnek"?

Figyelt kérdés

Pl. hajbalzsam és hajpakolás között van-e különbség ténylegesen? Elgondolkoztam, hogy beleteszik egy nagyobb tégelybe, ráírják, hogy intenzívebb ápolás, és kétszer annyiba kerül, mint a balzsam társa. Vajon tényleg van-e különbség közte?

Vagy pl. a Gliss Kur és Elseve spray-k, amik a kifésülést hivatottak könnyíteni. Számít-e vajon, hogy használod vagy sem?

Hővédő spray? Vajon az így eladott lötty tényleg védi a hajat, vagy csak egy jó pénzkereseti lehetőség egyeseknek?

Ti használtok minden félét a hajatokra, vagy elég csak sampon-balzsam kettős a szép hajért?

Nektek mi a véleményeket?Szükséges ezreket költeni ennyi termékre?


2012. nov. 22. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a hővédő spay csak duma, az ellen a 150-200 fok ellen semmi nem tud védeni. Az a hő akkor is roncsolja a hajat bármit is fújsz rá.
2012. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a balzsam azért kell mert puhább elsz tőle a hajad, én pl ki sem tudnám fésülni anélkül olyan száraz és gubancos a hajam.
2012. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A balzsam az használ, mivel anélkül nem tudom kifésülni a hajamat, csak tépve.
2012. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hővédőről nem tudok nyilatkozni, azt nem használok. A pakolás és balzsam között van különbség. A balzsam általában hígabb, a pakolás sűrűbb és koncentráltabb. Már találtam egy extra sűrű balzsamot, ami ugyanolyan hatásos, mint más márkák pakolásai, ezért én már csak azt használom. A kifésülő sprayk is jók valamire, pl. ha túl száraz a hajad és befújod, akkor puhább és selymesebb lesz, könnyebb fésülni. A Gliss kur mondjuk nekem nem vált be, mert nagyon elnehezítette a hajam, ha kicsit véletlen többet fújtam, úgyhogy csak Pantene-t használok. A sprayknél sokkal intenzívebbek még a szérumok. Viszont azt tudni kell, hogy a legtöbb termék alapja a szilikon, ami bevonja a hajat, ezáltal lesz sima, fényes, csúszós, selymes. A szérumok gyakorlatilag tömény szilikonból vannak, míg a spraykben és a balzsamokban kevesebb van.

Én használok sampont, balzsamot, sprayt, szérumot. Régen csak sampont és balzsamot használtam. Sokkal rosszabb állapotban volt a hajam, mint most. Igaz más dolgokon is változtattam, de főleg annak köszönhető, hogy most egészséges, sokkal hosszabb és vastagabb a hajam, hogy mindenfélével ápolom és tudatosan választok termékeket az összetevők alapján. Állandóan odajönnek hozzám idegenek az utcán, mindig kérdezik, hogy mivel ápolom, hogy ennyire hosszú mégis egészséges. Mikor elmondom miket használok, hüledeznek, hogy az mennyibe kerül, meg mennyi macera... Hát ez van. De nekem megéri. :)

2012. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, a pakolás koncentráltabb dolog, de tulképp ugyanaz mint a pakolás. A kifésülő spray egy városi legenda, semmire nem jó. (Göndör hajam van, csak hajmosásnál fésülöm...) Szerintem nem számít, hogy használod-e egy pakolástól jobban kifésülhető lesz a haj, mint egy spraytől. Szerintem nem kell balzsam-pakolás kombó, elég az egyik (inkább a pakolás). A hővédő spray pedig nagyon jó buli a kereskedőknek, de nem értem, hogy miért lenne jobb kemikáliákat a hajadba égetve vasalni, mint simán? :)
2012. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a szilikonnal? Egyszer azt mondják jó a hajnak, egyszer azt mondják nem. Én pl szilikonmentes balzsamot használok. Nekem elég a sampon balzsam kombó, hogy szép legyen a hajam. Egy bajom van, hogy hamar zsírosodik.
2012. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Nálam az a helyzet a szilikonnal, hogy imádja a hajam. Ilyen hajam van:

[link]

[link]

Természetes állapotában ugyanolyan, mint az első kép, kikefézve csak hullámos, mint a 2.

2 évig teljesen szilikonmentes voltam, és állandóan vágni kellett a hajam, mert nagyon tört, mindig száraz volt, elvékonyodott a vége. Most nagy divat ez a "használjunk természetesebb termékeket", ezért a szilikonoknak is csak a rossz tulajdonságait hangsúlyozzák, holott sokkal több az előnye, nem véletlen rakják annyi hajápolóba. Rövidebb hajon biztos jobban beválik, hogy nem használ az ember szilikont, de egy nagyon hosszú hajra vigyázni kell, mert kell neki a szilikonok nyújtotta védelem.

Róla tudom, hogy 6 hónap szilikonmentesség után 25 cm-t kellett a hajából vágni: [link]

Az övéből pedig szintén fél év után 13 cm-t: [link]

Úgyhogy én maradok a szilikonoknál.

2012. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszú hajam van, de én évente 5-6 cm-t vágatok a hajamból és nem használok szilikont.
2012. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4., írnál kérlek szilikonos termékeket? köszönöm!
2012. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem a Gliss Kur-os kifésülő spray segít. A balzsam és a pakolások is, nélkülük olyan száraz lenne a hajam kb. mint a szalma.
2012. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!