Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindennapi hajmosástól kihullh...

Mindennapi hajmosástól kihullhat a hajam?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon zsírosodik a hajam,ezért mindennap mosnom kell.Kb. így megy ez már 1-2 éve.Különösebben nem figyeltem meg semmi változást eddig.Azt vettem észre,hogy mostanában elég sok hajam hullik és már nem annyira dús ,mint régen.Mi lehet ennek az oka?A mindennapi hajmosás?Esetleg valami más?

2012. nov. 6. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
nem,nekem is hullik picit most,én meg aszittem h a hajfestéstől van,de mondta a fodrászom h nem,hanem ebben az időszakban ez természetes,ilyenkor mindenkinek hullik mint az istennyila meg h az állatok is ilyenkor cserélik le a bundájukat. szentem moshatnál ink.2naponta,meg vm jó gyógynövényes,zsíros hajra való sampont használj,mert attól függetlenül h hullik-e vagy nem,még árthat neki. meg a mindennapi hajszárító is rossz.ha mégis mindennap mosod,legalább ne dörgöld meg nagyon,ne mosd meg annyira alaposan.
2012. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fairyy válasza:

Nálam ugyanez volt a helyzet, ráadásul egy idő után minél többször mosod, annál inkább gyorsan zsírosodik. Meg kell próbálni ritkítani a hajmosásokat, mert igenis köze lehet a problémához. Más egyéb tényezők is közrejátszhatnak, mint a stressz, az időjárás, helytelen táplálkozás stb...

Ilyenkor az is segít ha levágatsz a hajadból, minél kisebb "teher" legyen a hajhagymákon.(Ezt bőrgyógyásztól hallottam)

2012. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne mosd meg mindennap, mert nagyon fog zsírosodni. Használj száraz sampont. :) Lehet amiatt is hullik (évszakváltáson kívűl), ha nem hordasz sapkát és esetleg még nedves a hajad vagy nincs olyan meleg még ilyenkor nálatok sem és jól megfázik a fejbőröd.
2012. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Annál jobban zsírosodik minél többet mosod. Mivel a fejbőröd próbálja helyreállítani azt amit te a rengeteg mosással elrontottál.

Heti 1szer moss csak hajat kénes samponnal. És minden nap használj zsíros hajra való hajszeszt (ezt a száraz fejbőrödre). Akkor 1-2 hónap alatt helyre fog jönni a hajad.

Hajmosáskor meg kábé annyi haj hullik ki mint egyébként egy egész nap alatt, tehát nem csoda ha már nem olyan dús a hajad mint volt. Egy idő után már a kihullott hajszálak vissza sem nőnek többé, így te hamarabb fogsz kopaszodni mint aki ritkán mos hajat.

2012. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Na akkor leírnék pár dolgot, ami kapásból cáfolja, majd az összes eddigi választ.

1. Attól, hogy ritkábban mosod nem feltétlenül fog kevésbé zsírosodni a hajad, csak akkor, ha valóban amiatt van a többlet faggyútermelés, mert sokat mosod. Ha genetikailag ilyen a hajad, akkor azon nem fog segíteni a kevesebb hajmosás. Tudom mit beszélek, mert én hónapokon át próbáltam, hogy csak heti 1x mostam meg, és egyáltalán nem használt. Sőt! Hullani kezdett a hajam, mint állat, mert a sok zsír eltömítette a hajhagymákat. De ugyanúgy zsíros lett a hajam 2. napra.

2. A kénes sampon. Ezt is próbáltam és ő volt az, aki hazavágta a hajam. Hiába kentem mosás után balzsamot (szigorúan csak a hajam végére!), meg olajos hajvégápolót, teljesen elszárította a hajvégeimet és tiszta töredezett lett a hajam. A hajfestéket lemarta és mivel úgy szárította a fejbőröm, ezért az csak még több faggyút termelt. Folytassam még? A kénes sampont egyébként inkább zsíros KORPÁRA ajánlják, ami nagy különbség.

3. Attól nem hiszem, hogy hullhat a hajad, mert mindennap megmosod. Valóban őszi hajhullás van, egy-két hét és abbahagyja. Bár azért azt javaslom, hogy valami kímélő samponnal moss hajat, esetleg kereshetnél vmi szulfátmentes, szilikonmentes készítményt. Nekem van házi készítésű samponszappanom, nagyon elégedett vagyok vele. És mellesleg az egyetlen termék, amivel még a 2. napon is hordható a hajam...


Én azt gondolom döntsd el Te, hogy milyen kategóriába tartozol: genetikailag ilyen e, vagy a szokásaid miatt stb. Kipróbálhatod a fentebb említett praktikákat, csak tényleg vigyázz, mert nem biztos, hogy azokat az eredményeket kapod, mint amiket vársz. És még egyszer írom, tudom mit beszélek, mert én MINDENT próbáltam az ecetes öblítésen keresztül, a diétákon át, a kéntartalmú készítményektől, a hajszeszekig. És tényleg semmi. Ez itt ami nálam van genetika.

2012. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már 4 éve minden nap megmosom a hajam, amikor suli van és egyáltalán nem hullik tőle, sőt nekem alig jött ki pár hajszál 1 nap alatt pedig nincs erős hajam, viszont mióta ősz van olyan szinten hullik, hogy máskor 1 hét alatt jött ki annyi, mint most egy nap alatt bár már kezd jobb lenni a hejzet, pedig nem gondoltam, hogy az évszak váltástól van de úgy látszik igen. Elképzelhető, hogy neked is ez a gond. Egyél több vitamint, meg igyál sok folyadékot, és valamivel jobb lesz.
2012. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,hogy genetikailag ilyen a hajam már nagyon rég óta.Sőt anyukám is ezzel a problémával küzd,hiszen neki is mindennap kell mosni a haját mivel nagyon zsírosodik,de ha teheti kétnaponta mossa.

Régen próbálkoztunk több féle samponnal,vettünk gyógyszertárban zsíros illetve korpás hajra,de nem nagyon vált be.Már több éve ilyen a hajam.Próbáltam már,hogy nem mosom mindennap csak minden 2. nap,de inkább megmosom.Én úgy gondolom,hogy nem csak nálam ,de az emberek többsége inkább megmossa naponta,minthogy 2 vagy több naponta,mivel dolgozik,iskolába jár és nem menne el zsíros hajjal.Egyébként hallottam száraz samponról.Ennek mi az előnye és mi a hátránya?Hol lehet venni?


köszönöm a válaszokat és remélem mihamarabb megoldódik a probléma.:)

2012. nov. 7. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!