Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a töredezett hajammal?

Mit tegyek a töredezett hajammal?

Figyelt kérdés

Hosszú, fenékig érő kissé hullámos barna hajam van, de sajnis teljesen töredezett.Ha vágatok belőle a fodrász vág az aljából 2-3 cm-t, de nem csak az alja töredezett, hanbem az egész hossza:S Akkor a hajamat rövidre kéne vágnom?Mert azt nem szeretném.Így is szép a hajam, midenki dicséri meg minden, de engem angyon zavar h ilyen töredezett.

Hallottam egy égetéses módszerről ami leégeti a hajszálak végét úgy, h vékony tincseket betekerek és egy gyerntya fölött áthúőzom őket, persze a ntövét nem és így legnek a kiálló hajvégek de a haj nem gyullad be, de az én hajam nagyon dús és nagyon hosszadalmas dolog lenne megcsinálni.

Nem tudtoks emmit sem ajánlani?Mert a balzsamokkal nem tudom visszaállítania hajam töredezés előtti állapotba.Hogy szabadulhatnék meg a legtöbb töredezett hajvégtől?


Amúgy nem festem a hajam.


2009. aug. 11. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen balzsamokat hasznaltal, de nekem a sotetkek dove balzsam es a gliss kur termekek segitettek vmennyit. a teljesen tonrkement hajat sajnos ezek sem hoztak helyre. szerintem vagass le belole 10-20 cm-t (tudom h nehez de meg ugyis szep hosszu fog maradni) es hasznalj utana rendszeresen pakolast, stb. utana pedig 1-2 havonta vagj/vagass le 1-2 cm-t egy darabig. valoszinuleg az a baj h tul sokaig volt hosszu hajad es mar megviselt. plusz ha fenytelen is lehet vitamin hiany a hatterben.
2009. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gliss Kur termékek nagyon jók, nekem is hosszú a hajam, használt. Meeeg tojásos-mézes-olívás pakolás is segít.
2009. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fodrásszal vágasd le ilyen rétegesre, vagy ritkítás. Nekem úgy csinálta, hogy összesodorta a tincseket és bele-bele vágott. A hajad hossza megmarad, csak könnyebb is lesz tőle, nem húzza annyira a fejed. Meg ezt a betekerést is csinálhatod nem gyertyával, hanem betekered és levágod, ami kiáll. Elég hosszadalmas, de biztonságosabb, mint a gyertya. Amúgy az én titkom, hogy szárazon sose fésülöm ki, mert attól töredezik a legjobban (kétnaponta megmosom, így kócos sem vagyok), meg szárítani sem szoktam (nem, nem fázok meg, télen sem, így csinálom már vagy 10 éve, és nem lett bajom). És csak minimálisan töredezik.
2009. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem szökitéstől töredezett el nagyondurván

amitől elmult,az a hajolaj (avonos),meg mint az előttem válaszoló,szintén nem fésülöm csak vizesen frissen,magától szárad,bár én csak 4-5 naponta mosom,mert elég hosszu,szárazon csak a kezemmel igazgatom

és persze semmi hajlakk,hajhab,mert azok száritják

2009. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló hajam lehet, mint neked. Leírom a tapasztalataimat. Fenék alá érő, hullámos, barna, dús hajam van. Az én hajam is ilyen törött volt, kb. tavaly ősszel kezdtem el "kikúrálni". Előtte műanyag hajkefét használtam, azzal téptem minden reggel. Azt lecseréltem egy fából és természetes szőrből készült kefére. Bontáskor csak nagy fogú fésűt használok, azzal óvatosan átfésülöm, utána kicsit kikefézem.

Elkezdtem pakolásokat használni. Több fajtát is kipróbáltam, de a Gliss kur vált be legjobban.

A legfontosabb viszont tényleg a vágás. Elsőre 5-6 centit a végéből levágtam, azóta kb. 2 havonta 1-2 centit vágok. Előtte 5 év alatt nőtt kb. 8-10 centit a hajam, mert mindig letörött, most viszont fél év alatt nőtt annyit. Olyan volt a hajam, mintha nem lett volna vége. Az utolsó 10 centi szinte pár hajszál volt. Most látszik rendesen, hogy sokkal dúsabb vastagabb a vége is.

Nekem is törik feljebb is sajna. Neten láttam, hogy van egy olyan hajvágási módszer, hogy search and destroy, magyarul ha találsz egy törött hajszálat, levágod. Baromi időigényes, én tévézés közben szoktam. De ha eleget foglalkozol vele, akkor tényleg látványos az eredmény. Most már tízed annyi töredezett hajam van, mint egy éve.

Szerintem a gyertyásat inkább ne próbáld ki.

20L

2009. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ne fésüld vizesen! A haj olyan, mint a papír, vizesen sokkal sérülékenyebb!
2009. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Amúgy volt 20cm levágva a hajamból 4 hónapja és ennek ellenére mégis ilyen töredezett, nagyon sajnálok annyit levágni belőle.

Én is szoktam TV-zés közben levágni töredezett hajvégeket:D

Amúgy a gyertyásat már próbáltam vmikor nem volt rossz csak büdi letta hajam, de megmostam és oké, de akkro is csak elől egy pár tincsetc sinéáltam, nagyon időigényes és veszélyes is szóval.

Mégegyszer köszi a tanácsokat:)

2009. aug. 12. 09:59
 8/8 anonim válasza:
Én úgy szoktam hogy ha törik visszavágatok belőle utánna pár hétig randes hajmosás után balzsamozom és jobb mint újkorában ^^
2010. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!