Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki hogyan mossa, ápolja a haját?

Ki hogyan mossa, ápolja a haját?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egy nagyon hülye kérdés,de annyi mindent lehet hallani hogy az hihetetlen.Van aki 2x mossa,van aki hideg vízzel öblíti le,van aki meleggel stb.

2012. okt. 15. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam nagyon változó, attól függ, hogy mire van szüksége a hajamnak. Most pl hullik, ezért elkezdtem használni egy hajhullás elleni sampont. 2x mosom meg vele a hajam, de mindenféleképpen felhígítom vízzel, a második alkalomnál pedig teszek bele 1-2 csepp rozmaring olajat is, és akkor jöhet egy 2 perces fejbőrmasszázs. Szilikonmentes balzsamot használok, amit hideg folyóvíznél öblítek le (így biztos lehetek abban, hogy minden vegyszert kimostam a hajamból), szabad levegőn megszárítom és a száraz hajon eloszlatok egy kis körömhegynyi kókuszolajat. De pl minden 2. hajmosás előtt teszek fel ricinusos pakolást is. Egyébként, ha nem a mostani samponom van, akkor vagy natúr samponszappan, vagy koffeines Alverde sampont használok. Ha a mostani samponom elfogy, akkor majd jön egy egy hónapos samponszappan-kúra, hogy minden vegyszertől megszabadítsam a fejem. Kb ennyi :D kicsit macerásnak tűnhet, de egyébként egyáltalán nem az. Meg én szeretem váltogatni a samponjaim.


Egyébként nagyon zsírosodó hajam van, ezért most 2-3 naponta kell mosni. Ha lejárt az őszi hajhullásos időszak, akkor majd kipróbálom, hogy heti egyszer csak samponszappannal mosom meg, hátha segít. Most egyelőre vettem egy ilyen Herba vita hajszeszt, állítólag jó. A megmosott fejbőrre felteszem, 20 percre becsavarom törcsibe, aztán hagyom megszáradni.

2012. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenki haja más, hajtípustól függően más válik be mindenkinek. Nekem hullámos/göndör a hajam, rengeteg van, vastag szálú is. Leér jóval fenék alá. Ugyanilyen: [link]

3 naponta mosom, mert zsírosodik a töve. A vége az meg száraz lenne, ha nem kennék rá mindenfélét. :)

Samponból szulfátmentes baba- és gyereksampont használok, Babylove-ot és Dulgon kidset. Mindig csak egyszer samponozok, és csak a fejemet. Kéthetente kb. megmosom sima szulfátos samponnak, ilyenkor Baleát használok. Illetve havonta 1x csinálok egy nagy tisztítómosást, ilyenkor Lush Godiva samponszappannal mosom meg. Ez totál leszed róla mindent, de sajnos eléggé szárít. Minden mosáskor használok balzsamot, a Wella Repair és Moisture a kedvencem (pont ma vettem 5 flakonnal :D). Mosás után törölközőbe csavarom negyed órára, majd legtöbbször hagyom magától megszáradni. Télen meg szoktam langyos levegővel a fejemen szárítani nagyjából. Mikor már majdnem száraz befújkálom Pantene Aqua Light kifésülővel, majd később teszek rá hajvégápoló szérumot is. Néha kókuszolajat használok rá. Mosásnál amúgy nem túl forró, de nem is hideg vizet használok, öblítéskor kicsit hűvösebbet, mint előtte.

Fésülni 2x szoktam naponta. Reggel feltűzöm egy pálcikával kontyba, éjjelre meg befonom. Ilyen hajkefét használok, eszméletlen jó: [link]

Tangle Teezer a neve, Angliából indult, de már Amerikában és Németországban is sokan használják, nálunk még nem annyira ismert. Nagyon kíméletes a hajhoz, könnyű vele kifésülni és nem tépi.

Emellett ami még lényeges lehet, hogy 1-2 havonta vágom a végét.

2012. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!