Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan hajfesték ami nem...

Van olyan hajfesték ami nem roncsolja, inkább ápolja a hajat?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz minőségű hajam van, hullik, száraz, nagyon hamar elszakad, nincs tartása, érzékeny a fejbőröm is, egyszóval gyenge.

Lehet egyszer befestetném, de félek többet ártanék vele. Tapasztalatok?


2010. máj. 14. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát azért azt csak tudod, hogy a festék kémiai vegyszer, természetesen olyan anyag van benne, amitől megváltozik a hajad, megbontja a színszerkezetét. Szóval, hogy áploni fogja-e? Kétlem, de természetesen van mindenféle vitamonokkal v. színvédő hatással fémjelezett sampon, hát ki kell próbálni ill. szerintem mindenképp használj balzsamot, heti 1x pakolás, de amúgy nem mindig a legdrágább sampon a legjobb, sőt én pl. babát használok és nagyon jó a hajra. (amúgy gyógynövényes készítményeket ajánlanék, nem is drágák)
2010. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, de most nagyon reklámozzák az ammónia nélküli festékeket...ez talán nem annyira káros...de nem tudom pontosan...:)
2010. máj. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Henné Color hajkrémja, az nem káros.
2010. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mivel minden kémiai anyag, vegyület káros. Tulajdonképpen a hajvégápolók meg ezek a szilikonos cuccok is károsak. A tünetek kezelésére (pl. törött hajvégek) jók, mert közvetlenül használat után szebbnek látszik tőle a haj, de a probléma gyökerét nem kezeli, sőt! A természetes anyagok közül nyilván van olyan, ami ápolja a hajat. Állítólag léteznek természetes alapú festékek (henna azt mondják ilyen). Az ammóniamentes dolog egy kamu, ugyanis hidrogén peroxyd ugyanúgy van az ilyen festékekben is, márpedig ez ugyanannyira káros mint az ammónia. Olyan ez mint a nikotinmentes bagó: sz.rt sem ér, mert kátrány ugyanúgy van benne.
2010. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Csak a természetes henna nem káros, viszont azzal csak vörösre lehet festeni. Vannak színezett hennás festékek, de azok már nem olyan jók. Az összes többi káros, csak nem egyforma mértékben.
2010. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem jót tett a festés.

Szőke festéket veszek (de csak 2 árnyalattal világosít).

Nekem vékonyszálú és zsíros tapadós hajam van. Így szárazabb és dúsabb lett a hatása. Én nekem jobb festve.


De ha száraz a hajad és törik, akkor inkább pakolás kellene. ami jó, az a pantene hajpakolás 30 ml. és fodrászkellékboltban adják. Hajfestékekbe is teszik. Hát király lesz tőle a hajad!

2010. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!