Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy néz ki a 100%os vaddisznó...

Hogy néz ki a 100%os vaddisznó sörtéből készült kefe? Ti használtok ilyen kefét? Hol szerezhetném be viszonylag olcsó áron?

Figyelt kérdés

[link] van eza fajta , tetszik hoyg fából van a nyele

láttam ilyet is

[link]

mi a különbség?

olvastam hogy végülis a szálak nem akadnak bele a hajba és vigyázni kell h. nehogy műanyaggal kevert szőrű kefét vásároljunk.

Nem szeretem a netes rendeléseket, a rossmannra dmre müllerre és fodrászkellékes boltra gondoltam ahol ezt megnézném,


2012. okt. 5. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A második babáknak készül, sima disznósörtével van. Ez elég puha, rendes hajba nem tud belemenni. Amúgy ennek is fából van a nyele.

Nekem több sörte hajkeféim van, régebben használtam őket, már nem. Ezek nem a haj kibontására valók, hanem arra, hogy a kifésült hajat átkefézed vele. Segítenek a fejbőr által termelt olajokat eljuttatni a hajvégekhez, eltávolítják az elhalt hámsejteket, masszírozzák a fejbőrt, segítik a vérkeringését. Persze ha rövidebb a hajad, akkor kifésülni is tudod vele nagyjából. Én már azért nem használom, mert a zsírtermelést is fokozza azzal, hogy ingerli a fejbőrt. Meg nekem több mint egy méteres a hajam, azt körülményes ilyennek kefézgetni.

Nekem ez van: [link]

A boltban ajánlották ezt hosszú hajhoz. Nekem nagyon sok hajam van, még ez sem tud áthatolni rajta ha nem szedem részekre, pedig ez kifejezetten hosszú sörtéjű. Van még egy kicsivel rövidebb sörtéjűm is, a még rosszabb. Viszont van egy olyanom, amiben vannak nylon szálak. A Rossmannban is láttam a múltkor ilyet, de nekem fodrászkellékestől van. [link]

A fehérek nagyon hajlékony, puha szálak, a tetejükön nincs olyan kis gombóc meg semmi. Ezzel kibontani is lehet a hajat, de egyáltalán nem tépi. A fehér szálakat leszámítva 100% vaddisznósörte. Sokkal jobb szerintem, mint a sima műanyag hajkefék vagy a sima vaddisznósörte kefék, mert mindegyiknek a funkcióját tudja. Ennek is fa nyele van.

2012. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi!!! most már értem a különbséget. Egyébként nekem is hosszú olyan mell alá érő hajam van szeretném kipróbálni. sajnos mások is írták hogy zsírosítja a hajat:S

tudom fura lesz amit írok de találtam itthon ilyen régi ruhakeféket, aminek az alap része fából van és még látszik is hogy össze van szegelve tudom bizarr de felmerült benne a kérdés hogy mi van ha régen még nem használtak műanyagot és lehet hoyg az is valódi sörtéből készült? több is van de hogy fűödntsem el hogy melyik 100%os? észrevettem hogy az egyik ilyne vöröses sörtékből áll. szerinted hogy teszteljeM? gyújtsak meg egy két szálat? egyébként nem szoktuk a ruhákat kefélni de mégis van ilyenünk ha esetleg 100%os lenne akkor alaposan kitisztítanám és kipróbálnám, így nem kellene venni mert ezek olyan drága kefék.

2012. okt. 6. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!