Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért is van mindenki a...

Miért is van mindenki a Kallos hajfestékek ellen? Mert olcsó?

Figyelt kérdés
Megnéztem az összetételét, a (400 ft-os) Kallosét, meg a drágább márkásakat: Lorealt, Garniert, meg egy Alfaparfot ami iszonyat drága és azt sok helyen használják fodrászok is, de az összetétele nem jobb a Kallosnál egyiknek sem, mondhatni egyformák, az árán kívül. De hát a Kallos nem is reklámozza halálra magát, szóval én ennek tudom be hogy olcsó. Mások miért szólják le a Kallost? Ja mellesleg használom is, azóta sokkal puhább, szebb a hajam. Csak zavar hogy beszólnak mikor megemlítem hogy ezzel festem...

2012. szept. 30. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Én abból indulok ki hogy barátnőmnek majdnem kihullott tőle az összes haja, és ezt vizsgálat alapján derítették ki hogy az okozta, mert olyan anyag van benne ami ezt váltja ki!

De pl az osztálytársam feje, feldagadt tőle, olyan allergiás reakciót váltott ki nála! Szóval én már inkább nem kockáztatok, ha nem muszáj.

2012. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 290-ért vettem Kallos Glow hajfestéket az eurósban, már 2. dobozzal festettem a hajam (gyöngyszőke 128) és nekem ugyanolyan szépen leszívta a hajam mint a drágább drogériás hamvas szőkék. Én is megnéztem az összetevőket és annyi különbség van a drogériás és a Kallos között, hogy azokban van több ápoló olaj, hirdetve vannak, van utókezelő balzsam benne(igaz nem mindegyikben). A piros(vagyis ártalmas) anyagok megegyeznek mindegyik festékben. Így nem félek ezt használni, mert 3 havi hajfestésem megvan 900 forintból, pakolást meg úgyis a jól beváltat használom, sosem használtam amiket adtak a festékekhez. Nekem eddig nem hullott tőle a hajam, de nem hiszem, hogy fog, mert mint írtam az alap összetevők ugyanazok:) Így akkor a másiktól is hullhatna a hajam.
2012. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor az ismerőseid a festékekre allergiásak, vagy a hozzá való oxira, nem a Kallosra, hiszen ebben is az van mint az összes többi festékben.
2012. szept. 30. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
A mondhatni egyforma és az egyforma között van különbség. Azért ilyen olcsó mert nincs tesztelve, vizsgára sem vihetünk kallos festéket szerintem ez mindent elárul.. De ez is egyénfüggő mint minden más is.
2012. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
2. válaszoló vagyok. Nincs tesztelve? :O De akkor hogy lehetséges, hogy eladnak így bármit is? Nem kötelező, hogy teszteljenek mindent mielőtt eladják? Fodrászként te milyen festéket ajánlasz?
2012. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kizárt hogy nincs tesztelve, olyat nem árulhatnak boltban amit nem teszteltek.
2012. okt. 1. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A hajhulláshoz és allergiás reakcióhoz annyit tennék hozzá, hogy ezeket akármilyen hajfesték kiválthatja, nem márkafüggőek.

(Tehát elhihető, de nem azért hullott ki a haja, mert Kallost használt, hanem mert valszeg sokat festette.

A másik dolog meg, minden hajfestékre rá vannak írva az általad említett allergiás reakciók, bármelyik okozhatta volna.)


Én eddig Garniert vagy Palette-t használtam.

Most kipróbáltam először a Kallost.

Észrevételeim:

Életemben először nem csípett a festék, és nem volt az az elviselhetetlenül erős szaga, mint a többinek.

És a kivitelezése is jobban tetszik (nagyobb a kesztyű, és azzal az üveggel, amit adnak hozzá, könnyebb felvinni, mint amikor itthoni tálban kavargatom...)

2012. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TodaySzotyi válasza:
Én nem rég próbáltam vele hajat festeni. Nem jött össze. Jól szellőzött szobában akarta a barátnőm befesteni a hajam, de olyan erős ammónia szaga volt, hogy mindkettőnknek hányingere lett tőle. És csak az összerázó flakon tetejét vette le. A színe tuti fog, mert egy kis csepp ráment az asztalra és nem jön le akár mivel súroljuk. Volt festve korábban a hajam ammóniás festékkel, de azoknak a szaga nem volt ennyire erős. Úgy ohgy én csak ezért nem veszek többet, mert egy hányós rosszul lét nem éri meg hogy festve legyen a hajam. Inkább veszek drágábbat, ammónia menteset. Mert attól nem leszek rosszul.
2014. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az, hogy nem tesztelték állatokon, az nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs tesztelve. Különben nem kerülhetne forgalomba. Van még sok más módszer a tesztelésre.
2014. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én már 3 éve csak kallos glow hajfestékkel festem a hajam.. semmi bajom nincs tőlle. Nem rohadt még le a fejem..a hajam se hullik. A színe gyönyörű (gyöngyszőke).
2015. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!