Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szülőként hogy tudnám a...

Szülőként hogy tudnám a helyzetet a legjobban kezelni? Mit tegyek, hogy semmilyen gondja ne legyen a bőrének míg túl leszünk ezen a korszakon?

Figyelt kérdés
13 éves lányom arcán megjelentek a tinédzser korral járó pattanások,bár ezeket kinyomkodni ,tisztítani nem lehet...Pár hónapja elkezdett menstruálni is szóval nagylány lett a gyerkőcömből.Bőrgyógyászhoz nem vittem-piros rázókeverék,zöld krém...antibiotikum és csapata.Köszi de nem!

#tinédzserpattik
2012. szept. 29. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Tonikozni, hogy leszárítsa.
2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vidd akkor kozmetikushoz, de valamit kezdeni kell a bőrével, ápolni. Nem egy osztálytársam feje fullra tele volt ragyával és muszáj volt a végén bőrgyógyászhoz mennie. Nem kell rögtön gyógyszert beszedni, ad valami jó krémet vagy lemosót, ami enyhíti a ragyákat. Amúgy meg a korral jár, ki kell bírni.
2012. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom nekem még most is van pedig már 26 éves vagyok.
2012. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szakember, mindenképp. Akár bőrgyógyász, akár egy problémás bőrhöz jól értő kozmetikus. Házilag ne nyomkodjátok, mert megmarad a helyük egy életre. :(
2012. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a kozmetikus ha hozzányúl,akkor szép sebes és akár heges is lehet,ha nem kezelik semmivel,akkor is simán heges és ronda lehet később szegénykének az arcbőre akár örökre is...Valami mindenképp kell. A krémektől talán nem lenne baja,esetleg egy kozmetológushoz vidd el.Vagy természetesen krémeket,vitaminokat használjatok.(házilag a jó öreg élesztős pakolás,csalántea és sok folyadék ivása,sport)


Van akinek bejönnek a bőrgyógyász által felírt gyógyszerek mint pl a roacuttan.


Természetgyógyász?Homeópátia?


(nekem egy időben bejött a term.gyógyász mondjuk)

2012. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tonikozást magában felejtsétek el, meg mindenféle szárító kenceficét.

Még mindig él az a tévhit, hogy a pattanásos bőrt szárítani kell, de ezzel csak rosszat tesztek, mert pont az ellenkezőjét fogjátok elérni vele, hiszen a száraz a bőr méginkább őrült faggyútermelésbe kezd.

Persze a tonik tisztításnak jó, de utána mindenképpen hidratálni is kell.

Már rengeteg tiniknek való termékcsalád van, amit direkt a tinédzserkori pattanásos bőrre fejlesztettek ki.

Radírozás is nagyon jót tesz hetente egyszer-kétszer, az mélyebben tisztít.

Nem tudom, mennyire pattanásos a kislány bőre és hogy azok a pattanások milyenek, de ha "átlagos" pattikról van szó, nyugodtan tisztíthatjátok otthon.

Előgőzölés egy forróvizes lábos felett, aztán óvatosan kinyomkodni.

Én is magamnak csináltam és csinálom ma is, ha megjelenik rajtam egy-egy.

Az meg szintén butaság, hogy örökre megmarad a nyoma...én magam nyomkodtam és nagyon szép a bőröm.

L/25

2012. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy pattanások, ami sok embernek szokott lenni, vagy akne.

Pont bőrgyógyászhoz kéne vinni. Nem kell szedni a gyógyszert, amit felírna, de így csak kitolsz vele.

2012. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem értem a kérdést. Meg először azon gondolkoztam, hogy mi köze ennek a váláshoz?! (Válás kategória)

Kamaszodó gyerek, pattanásai vannak, menstruál... Mit kellene ezzel kezdeni?! Arcmosás reggel-este, lehetőleg bio szappannal, szintén valami házi bio arclemosó )a bolti csak pénzkidobás), meg valami arckrém. Meg betét.

2012. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Márpedig mindenképp vidd olyanhoz aki ért hozzá, mert az otthoni próbálkozásoknak rossz vége is lehet, és egy életre tönkretehetitek a lányod arcbőrét. A bőrgyógyász nem feltétlenül jelent szteroidot, meg hasonlókat.
2012. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!