Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van aki magának vágja a...

Van aki magának vágja a haját? Hogy áll neki? Mennyit vág? Rendes hajvágó ollóval?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, én magamnak vágom. Csak a végét szoktam vágni, ha törik. Igazából nem áll sehogy. Fenék alá érő hajam van, és a végét szoktam egyenesre nyesni. Van, hogy 1 cm-t, de olyan is volt, hogy 5-6 cm, attól függ mennyit kell éppen. Nem hajvágó ollóval, hanem van egy drága Fiskars márkájú ollóm (ami gyárt hajvágót is, ami tök ugyanolyan, csak a nyele más), az nagyon éles, azzal szoktam. Az nem töri el a hajat. Te is magadnak szoktad?
2009. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szia! hát én fodrászhoz járok, de most úgy belevágnék, csinálnék magamnak valami laza friszkót, de félek tőle mint a tűztől.. nem szeretnék sok sok pénzt költeni a fodrászra, kicsit merész lennék.. de nem tudom hogy állhatnék neki, mennyire merjem. régen félfrufrut vagdostam magamnak, az néha sikerült, de most jobban belenyúlnék. :)
2009. aug. 3. 18:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Frufrut én is mindig magam nyírom. A hajvégeimet is én szoktam nyírni, ha már törnek, arra nem lenne pénzem, hogy havonta eljárogassak igazítani. Fodrászhoz max. csak évente megyek, ha már szeretnék neki vmi új formát adni.

Amúgy régebben volt, hogy én nyírtam a hajamat (tehát fazont is én nyírtam neki), általában az is egész jó lett, csak vigyázni kell, nehogy elbízzuk magunkat, aztán meglendüljön az olló a kezünkben, mert könnyen rövidebbre vághatjuk, mint szeretnénk, aztán akkor az egészet hozzá kell igazítani, és a végén jóval rövidebb lesz az eredmény, mint szerettük volna. Velem volt már ilyen, utána borzasztóan mérges voltam magamra... Szóval nem árt óvatosnak lenni, és mindig csak fokozatosan nagyon piciket nyirni a hajból.

Amúgy anyukámnak mindig én nyírom, és nagyon jó neki mindig, ismerősök, házbeliek (társasházban lakunk) is mindig dícsérik, hogy milyen jó a frizurája, kérdezik, hol nyíratta, stb.

19/L

2009. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, és hajnyíró ollóval vágom, apukám hajvágó gépéhez adták.

(előző voltam)

19/L

2009. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is magamnak vágom. A fodrászom sose úgy csinálja ahogy én akarom. Kicsit macerás, de ha véletlenül elrontom legalább nem bosszankodom, hogy kiadtam érte sok ezret. :) Amúgy eddig még egyszer se vágtam bele (most lekopogom), sőt, mindig azt hiszik fodrászhoz járok. Hajvágó ollót használok hozzá és nem is igazán vágom, hanem mivel elég éles, ezért inkább úgy használom mint egy ritkító ollót. Kifeszítem a tincset és végighúzom rajta a kinyitott ollót. Jó tépett lesz tőle és nem olyan mintha egy bilit tettek volna a fejemre és körbevágtam volna. :D

Ha félsz tőle akkor csak picikét vágj bele. Ha gyakorlott leszel akkor nyugodtan fognak hullani a hajcsomók! :)

2009. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

18.54-es vagyok:

Én is úgy vágom, mintha ritkítanám, nem vágok bele rendesen, csak húzogatom, vagy aprókat vagdosok, csak éppenhogy:)

A legtöbb fodrász nekem is mindig elcseszi, sose olyan frizurát csinál, mint amit mondok, ezért kezdtem el magam vágni, magamban jobban megbízok. Igaz, most találtam egy nagyon jó fodrászt, aki nagyon ügyes, csak hát elég drága, úgyhogy hozzá csak ritkán megyek, addig is vágom magamnak.:)

19/L

2009. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
fú, köszi a sok jó tanácsot, már csak elő kell kerítenem a hajvágó ollót.. :) És amúgy a hajatok olyankor vizes, mikor vágjátok?
2009. aug. 3. 19:22
 8/11 anonim válasza:
Szia! Én is magamnak vágom a hajam de nekem rövid bár most szeretném megnöveszteni van amikor elrontom de mikor kiadtam 6ezret fodráászra..hhááát magamnak jobb lett:) egyébként vizesen azért jobb mert nem száll a haj mindenfelé, szárazon meg mindenhol lesz belőle. De ha vizesen vágod ne vágj olyan sokat mert a hajad visszaugrik és rövidebb lesz mint ahogy szeretnéd:)
2009. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is magamnak vágom, már vagy 3 éve. Én úgy szoktam, hogy a tincseket becsavarom és belevagdosok és olyan tépett lesz. A frufrum jelenleg ilyen.. ferde. Bal oldalt szemöldök felett belenyírtam egyenesen és ahogy megyek az ollóval egyre hosszabbat tincseket hagyok. Nekem tetszik és többen is megdicsérték. Amúgy én is vizesen vágom, sokkal kezelhetőbb.
2009. aug. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

18.54 vagyok

Én csak szárazon vágom, mert vizesen nem látom át, hogy milyen is lesz.

Nekem a fodrász (akinél legutoljára voltam) is szárazon vágta (persze előtte megmosta, aztán megszárította) , jó is lett. Igaz, hogy úgy száll mindenfelé a haj, de legalább látod azonnyomban, hogy mit csinálsz.

19/L

2009. aug. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!