Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van még olyan rajtam kívül...

Van még olyan rajtam kívül aki otthon vágja a haját magának?

Figyelt kérdés

Régen mindig havonta jártam fodrászhoz de sokszor elcseszte, nem annyit vágott amennyit kellett volna meg mindig olyan természetellenesnek tűnik mikor levágja.

Mostanában már magamnak szoktam vágni, borotvával ritkítom és sokkal jobb. Ki mivel szokta otthon vágni a haját?


2011. aug. 10. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a dolog. Gyönyörű derékig érő hajam volt. Elmentem a fodrászhoz. Vittem neki egy képet. Levágta olyan sz@arul. A gyönyörű sörényemből alig mellig érő haj lett. Azóta (2 éve) nem járok. Amúgy régen anyum nekem is itthon vágta, de nekem mindig csak a végéből kellett egy kicsit ami eltöredezett volt.


17/L

2011. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is magamnak nyírom havonta :) amúgy csak a végéből vágok, néha egy kis fokozatot/ofinát nyírok még. amúgy majdnem fenékig érő a hajam, és féltem a fodrásztól, mert egyszer én is megjártam :S Ja és én csak ilyen sima papír nyíró ollóval nyírom magam, mint ez: [link]
2011. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én a frufrumat vágtam le, mert zavart a hossza és egész jó lett.
2011. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamnak vágom, 2-3 naponta. A Mach3 vált be legjobban.
2011. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy szoktam csinálni, h elmegyek fodrászhoz, hogy az alját teljesen egyenesre levágja körbe. de mindig félek, h túl sokat vág, mert hajlamos rá... de nem hiszem, h sikerülne magamnak levágnom körbe nyílegyenesre. aztán hazajövök és formára vágom. egy fodrász nem volt még aki jól formázta meg a hajam, de magamnak még sosem rontottam el.
2011. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy tudjátok otthon formázni? Pl. lépcsőzetesre vágni?


Én sem járok már fodrászhoz, mert nem csinál vele túl sok mindent és fizetek érte kb. 5000Ft-ot, csak mert nagyon hosszú a hajam.


Anyám szokta a végét levágni, de sajna formára nem tudja..

2011. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
én is magamnak vágom, mivel úgyis mindig csak a végét kell. ha nem sikerülne egyenletesre vágni nem baj, mert göndör, így elvesznek benne az egyenetlenségek. Papírvágó ollóval szoktam vágni, de sokszor elhatároztam már, hogy beszerzek egy alsó kategóriás hajvágó ollót.
2011. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én már úgy 7 éve magamnak vágom a hajam lépcsőzetesre, tépettre. Most egy hete vágtam le a majdnem fenékig érő hajamat alig hátközépig érőre, de nem bántam meg, sokkal könnyebb kezelni. :)

A ballagásom előtt voltam fodrásznál ő magyarázta el, hogy hogy tudom magamnak vágni otthon. A többit youtube-ról néztem.


Először benedvesítem a hajam egy ilyen spriccelős flakonnal.

A kád előtt előrehajtom a fejem, kicsit lehajolok, kifésülöm a hajam előre. Egyenesre vágom ebben a pózban a hajam. Én még így a hajam végén át szoktam menni egy ritkító ollóval. (Először kb. 1-2 cm-re a végén vágok, majd a végéhez képest úgy 3-4 centiből. Ezt minden tincsnél megismétlem.) Ha felegyenesedek a hajam fokozatos lesz.


Ezután jön a hajam eleje. Ezt úgy csinálom, ahogy ebben a videóban ( http://www.youtube.com/watch?v=6BUIrYdbH7s ) a végefelé a csajszi csinálja, de én csak a hajam első harmadát vágom le. A tincsek végét itt is megritkítom.


Nekem ez a módszer vált be, de nagyon egyszerű így elrontani! Így nem mondom azt, hogy bárkinek ajánlom. :o)

2011. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is magamnak vágom havonta a végét. Már évek óta ezt csinálom. Éppen most valamelyik nap érkezik a régóta vágyott Fiskars hajvágó ollóm. :D Most egy olcsóbb hajvágó ollóm van, de nem egy csúcsminőség, és nem szeretem ilyennel vágni a hajam. Ha nem elég éles többet árt, mint használ.
2011. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!