Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes ennyit szentelni a...

Érdemes ennyit szentelni a sérült, töredezett hajamra?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a hajam nagyon sérült,sajnos a sok vasalás és az egyéb beavatkozások(helytelen vágás, ritkítófésűvel) megtették a hatásukat.

Régen nagyon szép egészséges hajam volt,ezért most úgy döntöttem,teszek egy próbát,hátha szerencsével járok.Vettem hát pár dolgot,amik állítólag sokat segítenek:

Ricinusolajat,Gliss Kur termékcsaládot(sampon,maszk),Revalid hajkrémet(azt mondják,csodaszer)

Azt szeretném tudni,hogy mivel nem kevés pénzem van benne,lesz e valamiféle hatása ezeknek?

Voltam nemrég frissítő vágáson,de sajnos az sem segített teljes mértékben,a hajam szinte ugyanolyan sérült.

Mit ajánlotok?


2012. szept. 18. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmi sem fog segíteni, amíg le nem nő a sérült hajrész, mivel a hajvasalóval totál tönkretetted a hajad. Itt csak a folyamatos vágás segít. Az egészséges táplálkozásra figyelj oda, igyál sok folyadékot és hetente azért 1x ejts meg egy meleg olívaolajos hajpakolás, hogy minél később kezdjen el töredezni a hajad.
2012. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a gliss kurral mindig megszívtam, hogy őszinte legyek. A sérült hajon amúgy csak az olló segít, de azért vannak olyan termékek, amik bevonják a hajat, így legalább hidratálják és egészségesebbnek látszik. Ugyanis az egyetlen nagy baja a sérült hajnak az, hogy kiszárad, amúgy a haj élettelen, tehát azért sokat ártani nem lehet neki, kinő újra legfeljebb. Viszont épp ezért, mert nem él, nincs keringése, ezért nem is tud regenerálódni.

A ricinus olajat fejbőrbe kell masszírozni, az ezután kinövő hajadat erősíti, mert sok vitamin van benne és könnyen felszívódik.

Ezek közül amúgy a revalid hajkrém az egyetlen, ami ér valamit, de bármelyik fodrászkellékesnél kapható hajkrém pont ugyanezt a célt szolgálja: bevonja a hajadat, ezért fényesebbnek, egészségesebbnek látszik. Ez igazából csak optikai tuning, de az is megteszi, úgyis az számat, hogy jól nézzen ki a hajad és hogy a tapintása is selymes legyen, ezeken pedig segít. Még a hajkrém pozitív hatása, hogy alapból egyenesíti a hajat :)

2012. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A ricinusolajban nincs vitamin és elég sűrű olaj, nehezen szívódik fel!
2012. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
sszia :) nem szabad vasalni a hajt! és ritkitó fésüvel se szabad fésülködni! havonta rendszeres haj vágás,jó minőségü sampon)anyukám fodrász nagyon jó hajakat csinál) és ilyen vella,meg loreal-t soha ne használj.. teli van káros anyaggal.. írok egy fajtát: :) : Bio traitement! ezt csak fodrász kellékeseknél lehet kapni.. d mi rendelni szoktuk :) és mindig használj ugyan ebből a márkából balzsamot is ;) és akárhányszor mosod a hajad mindig használj a végére balzsamot igazából mind1 milyen márkáju az a lényeg h használjon :) és tudod havi rendszeres hajvágás!! ez nagyon fontos és olyan fodrász-hoz járj aki megbízható és jól vág.. és ne használjon ritkitó ollót mert azt csak is férfi hajakhoz szabad! :) sok siket és remélem rendbe jön a hajad ;)
2012. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hali. én is mindent kipróbáltam.ugyan ilyen helyzetben voltam, mint te. de már beláttam hogy csak az segít ha minden hónapban vágatok belőle.
2012. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
amúgy a ricinus olajtól semmi változás nem lesz. és még ráadásul nehezen is jön ki a hajból :S
2012. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Gliss Kur sampontól nagyon hamar bezsírosodik a hajam, meg ilyen spriccelős balzsamom van, azt viszont nagyon szeretem, bár azzal is csínján kell bánni, mert ha sokat ráfújok akkor elnehezül a hajam és másnapra attól is full zsíros lesz. Fél éve rendszeresen (heti 1x) használok ricinusolajat és csak ajánlani tudom. Sokkal puhább a hajam tőle és egészségesebb. Egyáltalán nem nehéz kimosni, nekem a 2. mosás után teljesen kijön belőle. Szóval nyugodtan használd a ricinusolajat, rosszat nem teszel vele, a Gliss Kur meg reméljük nálad jobban beválik, mint nálam! A hajvasalót meg dobd el, nem való semmire! :)
2012. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos választ,megfogadom a tanácsaitokat!:)

A ricinust tegnap használtam másodszor,eddig nincs sok változás,de hát nemis várhatom,hogy 2 alkalomtól csodahajam legyen:))

2012. szept. 24. 15:30
 9/9 anonim ***** válasza:
én a ricinust keverni szoktam mézzel meg olíva olajjal :P hatalmas változás nincs...az hülyeség hogy növeszti a hajat szerintem :P csak megelőzi a hajtörést ezáltal később törik...amúgy meg ilyen célra bármilyen olaj jó.nem csak a ricinus ;)
2012. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!