Ez igy megoldahto?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, CSAK 2-szer szabad mosnom hajat egy héten. Sajnos már szombat vasárnap kisem szoktam mozdulni a lakásból mert annyira zsiros.

Szerintetek ha pl szombaton leöblintem meleg vizzel és be balzsamozom, akkor lejön a zsir? tiszta lesz? vagy legalább jobb lesz? ( persze balzsamozni szabad, de hajat mosni előtte már nem lehet ugyebár -.- ,csakis 2-szer egy hetén)



2012. szept. 16. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
mért lehet csak 2x egy héten hajat mosnod?
2012. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mert anyum nem engedni, hiba érvelek mellette...

Elkell fogadnom, de probálok kis kapukat keresni.

es "megoldható"**

2012. szept. 16. 18:39
 3/7 mmano88 ***** válasza:
100%

Van olyan hogy száraz sampon. Nem használtam még, csak hallottam róla. Dm-ben is van talán.


"persze balzsamozni szabad, de hajat mosni előtte már nem lehet ugyebár" - ezt hogy érted? Balzsamozod mosás nélkül is a hajadat, vagy mi?

2012. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolso

Hetente 2szer szabad hajat monsom.Vasarnap es szerdan szoktam, ezert gondoltam ,hogy szombaton bebalzsamozom, elotte nem mosok hajat samponnal, hanem atoblintem meleg vizzel majd balzsam, nem kaptam jobb otletet sajnos

2012. szept. 16. 18:59
 5/7 anonim ***** válasza:

úristen.

beszéld meg anyuddal hogy ez neked kellemetlen hogy zsíros a hajad..

2012. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél szárazsampont, ha ezt használod, akkor még egy napig egészen viselhető lesz a hajad. Csak először óvatosan használd, mert ha túl sokat teszel a hajadra nem fogod tudni kiszedni és fehér por lesz a hajadon.


Én úgy szoktam csinálni, hogy a markomba teszek egy kicsit a szárazsamponból és eloszlatom a hajamon, ha még kell, teszek még egy kicsit a markomba. Utána jól átfésülöm a hajam és megtörlöm törölközővel, így nem is látszik, hogy szárazsampont használtam.


Viszont a balzsamos ötlet szerintem hülyeség. A balzsam ápol, nem hiszem, hogy nagyon eltüntetné a zsírt.


Nekem az vált még be, hogy egy fésűmet jól bevizezem és átfésülöm a hajamat. Közben többször is bevizezem a fésűt, így jól átnedvesedik a hajam és hagyom megszáradni magától, vagy hajszárítóval megszárítom. Most pl. elfogyott a gliss kuros spraym, úgyhogy kimosom az üvegét és abba teszek majd vizet, így egyszerűbb lesz. Ugyanaz a dolog, a hajam tövét befújom vízzel, lehajtom a fejem és megszárítom hajszárítóval. Így még meg is emelkedik a hajam, lesz tartása, nem lesz lelapult, zsíros hatása.


Nekem ez a kettő vált be. :)


Egyébként, ne akard gyakrabban mosni a hajad, csak rosszabb lenne a helyzet. Minél gyakrabban mosod a hajad, annál gyakrabban fog zsírosodni. És használj speciálisan zsíros hajra kifejlesztett sampont. Nekem pl. a naturland kénes sampon tette helyre a fejbőrömet, azóta sem volt gondom extrém hajzsírosodással. :)

2012. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
moss hétfőn reggel hajat, és csütörtök este, és így nem lesz annyira zsíros már szombaton h ki se merj menni az utcára, ezek mellé ugye a szárazsampont használd, vagy nekem az is bevált, ha hajlakkot fújtam ahajam tövéhez, az "szárítja" a hajat,és megemeli a tövét.
2012. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!