Hajfestés vörösre?

Figyelt kérdés
Sötétbarna hajam van, vörösre szeretném befesteni, olyan narancssárgás vörsre. Az lenne a kérdésem, hogy hányszor kell elmennem fodrászhoz, hogy befogja a festék? Mert láttam már olyat is, hogy valakinek először kiszőkítette, úgy volt neki 1 hétig és csak aztán festette be, de láttam már olyat is, hogy csak a festéket rakta a hajára és elfogta normálisan.

2012. szept. 10. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
kb 2-3szor kell leszívatni, azok közt viszont várni kell 3 hetet legalább különben leég a hajad. Tehát kb 6 hétig kéne iszonyat ronda hajjal szaladgálnod. Utána lehetne festeni. Nekem is volt ilyen hajam, a szőkítés miatt a felét le kellett vágni, hullani kezdett, töredezett egyfolytában. Hiába lesz szép hajszíned, ha a hajad ronda egészségtelen lesz. Szerintem nem éri meg.
2012. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyesnek igaza van!

Próbáld melíroztatni inkább, vagy sötétebb vöröset válassz.

A mahagóni, cseresznyeszilva elég jól befogja sötétebb hajszínt is.

2012. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyesnek nincs igaza. Nem tudom, hol éltek ti. Több mint tíz éve váltogatom a hajamat az égőpirostól a bordón át a természetes vörösig mindenre.


SOSEM szívatunk le hajat pár héttel egymás után!!!!!!!! SOSEM!!! Legalább fél évet kell várni!


A narancssárgás vörösről meg annyit, hogy:

elmész, leszívatod a hajadat. Nem fog leesni tőle, ha értelmes fodrászod van. Ezután meglátja, hogy milyen állapotban van a hajad, hiszen van, akinek jobban bírja a leszívatást, van akinek kevésbé. Ha azt mondja a fodrászod, hogy most 1-2 hétig simán leszívatottal kell rohangálnod, egyszerűen röhögd képen, és menj másikhoz. Ilyen nincs!

Na szóval. 3 féle helyzet lehetséges:

1. a hajad annyira nem bírja a dolgot, hogy élből le kell vágni (bár ezt abból, hogy mennyire egészséges/töredezett a hajad, a fodrász előre meg tudja jósolni, úgyhogy ha azt mondja, inkább ne, akkor hallgass rá!)

2. leszívatjátok, de a hajad eléggé roncsolódott, 2-3 hónap kell neki helyrejövetelhez, így egyből világosat nem festhettek rá. Ilyenkor 2, vagy 3 árnyalattal sötétebb festéket tesz a hajadra, és nem 9-es, hanem 6-os oxival, mert a haj szerkezete annyira nyitott, hogy egyszerűen kieresztené a többit, kell neki egy sötétebb bázis, ami megfogja, de mégsem túl sötét. Így 2-3 hónapig sötétebb narancssárga hajjal kellene rohangálnod, aztán elkezdhetnétek 9-essel a rendes, világosabb narancssárgát festeni.

A 3. eset, hogy minden klappol, és mehet élből a világos. Életem folyamán már mindkét eset előfordult, de a 2.-ból sem volt semmi gond, mindig szép színe volt.


még valami: fontos, mivel festesz, ha a fodrász adja a festéket, és nem kell vinned, akkor rendben van, ha viszed, akkor fodrászkellékesben vegyél egy drágább márkát, és semmiképp sem ilyen bolti loreál meg gárnier meg ilyen szarokat.

2012. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fodrász vagyok, és elég érdekes dolgokat olvastam eddig...

Szóval ha festett sötétbarna a hajad, akkor attól meg kell szabadulni. Lehet a színleszedővel, ami után a haj simán festhető, vagy szőkítőporral, ami után szintén. Simán lehet a hajat szőkítőporral világosítani, akár egymás után többször is!!!, csak az a lényeg, hogy gyenge oxidálóval történjen a dolog.

Van olyan frizura, amit egymás utáni többszöri festéssel lehet megcsinálni, és ha a fodrász érti a dolgát, és tisztában van azzal, hogyan bánjon a hajjal kíméletesen, akkor nem lesz semmi baj.

De tovább a kérdező gondjához: egy jó fodrászhoz kell elmenni, kiválasztani az óhajtott színt, és majd a szakember eldönti, milyen módszerrel tudja azt elérni. Ehhez látnia kell a hajadat, mert az állapotától függ minden.

2012. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, jó fodrásszal nem gond! :-))
2012. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket! Most hogy hallotam jót is rosszat is a dologról nemtudom, hogy bele e vágjak. Nem vagyok festve barnára, de az alja be volt festve egy éve feketére, ezt elfelejtettem említen, és szerintem azzal lenne a gonnd. Igaz hogy fakó, de még látni, hogy sötétebb. Pár éve pedig be volt az egész festve feketére, akkor nagyon hullott és töredezett, pedig a fodrász adta rá a festéket, nem én vettem :/

Nem lesz ez így jó ... :P

2012. szept. 11. 00:19
 7/7 anonim ***** válasza:
A vörös makacsabb, mint a fekete. Nem hinném, hogy azzal a régi résszel gond lenne.
2012. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!