Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a hónaljammal?

Mit csináljak a hónaljammal?

Figyelt kérdés
Sajnos nagy erős a szőröm, és mindig epilálom, hogy gyengüljön. Azzal nem is lenne gond, de miután leepilálom, pár napig nagyon csúnya piros és sebes, aztán gyulladtan nőnek ki a szőrszálak. Kb 4-5 nap múlva teljesen kinő a szőr. Eddig nem volt vele sok gondom, mert mindig megoldottam úgy, hogy nem emeltem fel a karomat. (Hetente epiláltam.) De most nemsokára szalagavatóm lesz, és pánt nélküli ruhában fogok táncolni, és elég esélyes, hogy fel kell majd emelnem a karom jópárszor. Szóval úgy bő három hónapom van arra, hogy szép sima hónaljat varázsoljak magamnak, úgy, hogy legalább 3 napot kibírjon anélkül, hogy kinőne a szőr (3 egymást követő nap kell táncolnunk). Borotválni nem tudom, az még csak rosszabb ilyen erős szőr esetében, gyanta pedig nem viszi le (kozmetikus is próbálta). Kiszőkítésre gondoltam, de az gondolom nem nagyon segít. Végleges szőrtelenítésre meg már időm sincs annyi, és hormonzavarom van, így nem is kezdhetném el. Mit lehetne tenni? 17/L
2012. szept. 3. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon erős és borotválom mert ez az egyetlen elfogadható módszer. Attól nem piros, nem sebes. Minden mástól igen. Jobbat nem tudok. Szőkítésnek semmi értelme erős szőrnél. Ugyanúgy látszana csak épp sárga lenne.
2012. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogyan szoktál az epiláláshoz hozzáfogni, de érdemes volna előtte egy hosszabb fürdőt venni, hogy ellazuljon a bőröd, utána gyorsan epilálni (az sem mindegy, hogy milyen epilátort használsz...)

epilálás után használsz valamilyen krémet rá?

ha nem, akkor kellene...

és persze ha csak lehet, ne használj izzadásgátlót - tudom, ez nehéz ügy, de mikor hazaérsz a suliból fürödj meg, és krémezd, otthonra még véletlenül se használj dezodort

2012. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

1. régebben próbáltam a borotválást, de ugyanúgy begyulladt, szúrt és szürke volt :/

2. megpróbálom a fürdőt előtte, hátha beválik :) az epilátorom elég jó, fél éve kaptam, szóval még viszonylag jó állapotban is van. epilálás közben végig hintőport használok és utána is azt kenek rá, és ha eszembejut akkor aloevera gélt. mit lehetne még rákenni? dezodort szoktam néha pihentetni itthon, de mostmár jobban odafigyelek :)

várok még további ötleteket :)

2012. szept. 3. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a szőrtüsző gyulladás ellen azok a krémek jönnek be, amit pl. a babapopsira is kennek a pelenkakiütés ellen :)
2012. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bármit szívesen kipróbálok, amit segít :D tudnál mondani vmi márkát?
2012. szept. 3. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Neogranormon kenőcs vált be, éjszakára szoktam bekenni vele. Jól elmúlasztja a pirosságokat.
2012. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!