Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran lehet hajat...

Milyen gyakran lehet hajat szívatni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

FIGYELEM LÀNYOK!Sziasztok rendszeresen festett (SZŐKÈK),illetve fodrászok válaszát várom!A kérdésem az lenne,hogy milyen gyakran lehet hajat SZÍVATNI?A helyzet az,hogy nekem "elég makacs" a hajam és nehezen veszi be a vilàgos színeket!Mindig is fekete voltam illetve ilyen lilás szerű,Most kitaláltuk barátnőmmel és a párommal,hogy szőkére váltunk.Ahogy írtam "makacs" meg hàt köztudott,hogy feketéből nem lehet elsőre szép szőkét varàzsolni ìgy le lett szívatva.Nem hullott ki a hajam,nem törik össze-vissza,kicsit talàn elvékonyodott mert most legutóbb egymás utàn kétszer lett szívatva és azért az megviselte a hajam+a festés.Ki is sebesedett a fejbőröm.Azòta egy hònap telt el a fejbőröm azòta TELJESEN helyrejött és màr eléggé le is nőtt a hajam.A kérdésem ahogy írtam màr,hogy milyen gyakran lehet,lehet-e egy hónap után ismét szivatni majd festeni?(Sima festés nekem semmit nem ér,pedig "márkás"festéket használok nem olyan neve sincs-et.)Nem tudom,hogy merjem-e ùjra egy hónap utàn??Viszonyìtásképp volt màr előtte is szívatva kb ugyanígy egy hónap telt el akkor nem volt semmi gond gondolom,hogy mert csak egyszer volt!Most,hogy így körbe írtam remélem értitek mi a "bajom":).

Várom a válaszokat,előre is köszönöm.

Üdvözlettel:Vivien


2012. szept. 3. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tesz jót a hajnak ha havonta szívatod, fested. Én biztos nem tenném ki ekkora igénybevételnek a hajam.

Sokan jártak úgy hogy először még jól ment a havonkénti szívatás, szőkítés, nem volt semmi gond (mint neked) de aztán a sorozatos, gyakori művelet miatt leégett nekik, letört a fél vagy az egész hajuk. Mert ez a szívatás dolog sem egyből üt vissza, hanem idővel, ahogy egyre többet csinálja valaki. Lehet hogy most működik neked, és nem látsz olyan nagy károkat a hajadban, de lehet hogy egy fél év múlva teljesen tönkreteszed... Gondolod meg. Veszélyes.

2012. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Elérted már azt a világosságot (a tömegén), amire vágytál?

2. Milyen erősségű oxit használtál?

3. Mennyi időre maradt fenn a blans?

4. Próbáltál már high lift, azaz szuperszőkítő terméket?


A fejbőr kisebesedése nem játék! A sérülés mértékétől függően az is előfordulhat, hogy a sebes részen SOHA többet nem fog haj nőni. Tudom, hogy a szőkeség csábító, én is az vagyok, de egy alapszabályt mindig be KELL tartani: az egészség a hiúság előtt! Ha válaszolsz, többet tudok segíteni, egyelőre a legtöbb, amit tanácsolni tudok, hogy keverj a festékhez fejbőrvédő olajat. Egy ampulla kb. 400-500 forint, egyáltalán nem drága és a fejbőröd meg fogja neked hálálni.

2012. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Halvány barna vagyok és voltam már korábban szőke. Platina szőke. Most viszont kétszer festette egy hét alatt a hajam a fodrász, de erős méz színű lett, ami kegyetlen rondán áll. Mikor lehet leghamarabb még egyszer átkenni, hogy világosabb legyen?

2020. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!