Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos az arcom,...

Nagyon pattanásos az arcom, mit tehetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Sok pattanás van az arcomon. Arra lennék kíván, hogy mitől van(oké tudom, hogy serdülőkor meg minden, de étrend meg hasonló miatt is lehet stb.), mit tehetek, hogy megszüntessem, illetve kevesebb legyen. Valamint, hogy mikortól látható eredmény a "trükköktől". Mert tök rossz, hogy nézem az osztálytársaimat, meg korombelieket és egyáltalán nincs vagy 1-2 szem van nekik. :/
2012. aug. 2. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem menj el bőrgyógyászhoz, az tud jó tanácsokat adni. vagy menj el kozmetikushoz, nagyon szépen el tudják tüntetni. az smink is egy lehetőség, de nem javaslom. inkább légy természetes mint mű (szerintem). és az olajos magvakat és a zsíros ételeket is mértékkel edd, de ha teheted kerüld el. (nem azt mondom, hogy ne egyél belőlük, de ne tömérdeket) valamint vannak arclemosók, amik eltüntetik a felesleges zsírt is a bőrről. remélem segíthettem! :) 15/l
2012. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szedjél cinket az sokat segít, na meg havonta kozmetikushoz kéne járni tisztíttatni. Egyébként meg életkori sajátosság...:(

Étrendtöl picit javulhat de nem sokat mivel hormonális a dolog. Arra figyelj ne egyél sok csokit és zsiros dolgot, olajos magvakat sem. chips stb....

2012. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első: voltam bőrgyógyásznál. írt valami tonicot, de ne használ. Járok kozmetikushoz, de kb a kezelés után a fele megmarad és egyre több lesz, hiába radírozom, tonikozom, majdnem mindenféle kenceficét, de semmi se jó rá ..:( nem igazán vagyok édesszájú, de egyszer-egyszer megeszem egy-két csokit de többet nem...

köszöm mindkettőtök válaszát :)

2012. aug. 2. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Átérzem a problémádat én most vagyok 16 éves és körübelül 14 éves korom óta szenvedek velük- bár inkább a miteszerekkel-


A pattanás akkor jön létre, ha a bőrben található faggyúmirigyek kivezető nyílása eltömődik, és sajnos ez rendszerint be is gyullad így lesz a nagy piros pattanás. Szóval ha a faggyúmirigy eltömődik akkor jön a gonosz pattanás.


Nekem most a Clean and Clear egyik miteszer elleni terméke tűnik úgy,hogy beválik:

[link]


Úgy szoktam használni,hogy.

-először is arctejet használok, a maradik sminket pedig lemosom sminklemósóval ->letisztítom az arcom

-aztán amilyen meleget csak bír az arcom olyan meleg vízzel megmosom-> így kitágulnak a pórusok

- rákenem a szert amit linkeltem,rajtahagyom

-majd hidegvízel alaposan lemosom

- végül jön a tonik


Nagyon sok terméket kipróbáltam már és volt amitől allergiás tüneteim lettek (tiszta piros lett az arcom,majd lehámlottam) volt ami teljesen rendbehozott és ahogy abbahagytam a kezelést ugyan olyan lett..:/


Ami még beállhat az a Holt tengeri sós kozmetikumok. Én sima Holt tengeri sót használok arcradírnak (én keverem ki) és jelentősen puhább lesz tőle a bőröm és nem tartalmaz mindenféle vegyszert,olcsón belehet szerezni pl Rossmanban.

De vannak Holt tengeri maszkok is (avonban 150ft) azt most szeretném majd kipróbálni..


Sok sikert és kitartást!

2012. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!