Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kellene befonni a...

Hogyan kellene befonni a hajam, hogy egyenletesen hullámos legyen mindenhol? Ti hogyan éritek el a hullámos hajat, hogyan fonjátok be a hajatokat?

Figyelt kérdés

A hajam lépcsőzetes és ritkított. Muszáj ritkítani, mert rengeteg hajam van és ritkítás nélkül nem igazán lehet normális fazont vágni a hajamból.


A sima hagyományos fonás nem annyira jön be, mert így a hajam felső része nem lesz hullámos, az alja pedig túlságosan is.

Ma a padló (francia) fonást próbálom ki, előbb szétcsúszott, úgyhogy újrafontam. A helyzet megint nem túl jó. A felső része egy kicsit hullámos, de a vége, ahol kisebb a copf nagyon durván hullámos, a már nem szép hullámos értelemben.

Pedig nagyon szeretnék szép, természetes hullámos hajat, de nem igazán sikerül sehogysem.


Ti hogyan éritek el, hogy szép hullámos legyen a hajatok? Hogyan fonjátok be? Vizesen, félig szárazon vagy teljesen szárazon szoktad befonni? És kb. mennyire lesz hullámos?



2012. júl. 8. 16:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként próbáltam más módszert is, pl. kis csigákba tekerni a nedves hajat és reggel kibontani, zoknira csavarni a hajat, vagy éppen szivacsos csavaróra. A szivacsos csavaróval 3 óra alatt olyan göndör lett a hajam, hogy feleakkorára összeugrott, aztán 2-3 óra múlva hirtelen kirúgta magát és szinte tökegyenes lett a hajam. A másik két módszerrel sem tartott tovább a hatás 2-3 óránál, pedig használtam hajlakkot, waxot, de semmi. :/


Valami tanács?

17/L

2012. júl. 8. 16:38
 2/8 anonim válasza:
2012. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ezt én is próbáltam már, csak az a két bajom van vele, hogy ha még vizesen fonom be a hajam, akkor nagyon hullámos lesz a hajam és nem lesz szép, ráadásul nekem is úgy van, ahogy a videóban a lánynak, a tarkóm alatt, ahol végig fonom a hajam, ott nagyon vékony a tincs, ezáltal ott sokkal-sokkal hullámosabb lesz, mint feljebb és nem szép. Egyébként, ha már majdnem száraz a hajam, akkor is így néz ki a hajam, amikor befonom, a tarkóm alatti résznél sokkal hullámosabb lesz, mint feljebb, és mivel lépcsőzetes a hajam ilyenkor még szét is csúszik.

2012. júl. 21. 11:38
 4/8 anonim válasza:
100%

szia,

az én hajam szögegyenes és semmivel sem tudom rendesen hullámosítani sem göndöríteni se semmit egyedül a kreppelés az ami meg marad benne de az jó sokáig...

én ma befontam simán a hajam bevizeztem kicsit

egész nap így mászkáltam aztán kibontottam és nagyon szép természetes hullámok lettek:) befújtam taft-al a(csak a felső réteget) és kb 3-4 óra és nyoma sincs :(

szerintem nekd amúgy az lenne a legjobb a fognál külön egy rövid tincset befonnád és így a többivel :)

szerinted ha az aljam alsóbb rétegeit is befújom hajlakkal akkor tovább tart a hullámosság?:O

2012. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Legközelebb, ha lesz időm, hajmosás után a nedves hajamat befonom kisebb tincsenként, hátha beválik, amit írtál! :)


Szerintem próbáld ki úgy, hogy először a hajad alsó részét bontod ki, az ujjaiddal megigazgatod a tincseket (ne fésüld, mert kijön a hullám a hajból) és egy kis lakkot fújsz rá. Aztán jöhet a következő "sor" ugyanígy.

Az alsó részeket is mindenképpen lakkozd, hogy tovább tartson.

2012. júl. 23. 21:53
 6/8 anonim válasza:
okés köszi:)
2012. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
hát én úgy szoktam hogy bevizezem egy kicsit a hajam, és 3 részre szedem (felül 2, alul 1) és úgy fonom be lazára. a 2 felsőt lehet fellül kezdeni így felül is jó hullámos tud lenni a haj :) plusz ha lazán fonod akk pont jól lesz hullámos. legalábbis nekem bejött este lefekvés előtt et megcsinálom és reggelre jó is. :) vagy hajmosás utána.. én ha akkor csinálom és ugy hagyom megszáradni (persze nem teljesen vizesen fonom be) akkor utánna nekem nagyon szép szokott lenni :)
2012. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!Nekem nagyon bevált az hogy hajmosás után rögtön befonom kicsi tincsekre a hajam de a végét nem!egész nap befonva hagyom és így is alszom.Másnap reggel szépen kibontom és tádám!szép természetes hullámok nem ugrik össze!És nekem akár 2!!napig is göndör marad hajlakk és minden más cucc nélkül!!probáld ki!Remélem tudtam segíteni!



Ja,igen és egyébként nekem is rengeteg hajam van és én is lépcsőzetesre vágattam + én is ritkítom :) szoval hasonló a helyzet de nekm ez bevált!! :) drukkolok!

2014. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!