Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért tartják igénytelennek a...

Miért tartják igénytelennek a hosszú hajat?

Figyelt kérdés
Tudtommal a hosszabb haj ápolása igényesebb.

2012. ápr. 18. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem igénytelen a hosszú. Nekem is hosszú (csípőig érő) hajam van és nagyon sok ápolást igényel. Nagyon sokat kell törődni vele, hogy ne száradjon ki, hogy ne töredezzen és hogy mindig szép, ápolt legyen.

Persze vannak olyan lányok is az én körömben, akiknek szintén hosszú hajuk van és tiszta zsír az egész hajuk, vagy hogy szanaszét van töredezve, szálkásodva, meg el van vékonyodva az egész. Az aztán tényleg igénytelen! Egy hosszú haj akkor szép, ha folyamatosan vágva és ápolva van és nem csak úgy van, mert megnőtt.

2012. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudtam, hogy csak fiúknál tartják igénytelennek a hosszú hajat.
2012. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Olyan szinten igénytelennek tartom, hogy ha valaki hosszú hajat akar, de nem tudja rendben tartani és ápolni, akkor inkább ne növessze meg.

Egyébként szerintem már a csípőig érő haj az olyan igénytelen hatást kelt ha szép, ha nem szép. A derékig érő az annyira nem de ezeknél nekem inkább az a bajom, hogy ha valahol egy ilyen hajú ember van a közelembe, akkor tuti méteres hajszálakat fogok találni mindenfele. Ide oda dobálja,pakolássza, csavargatja ő sem tud mit kezdeni vele ráadásul minden sz*arba beleakad, belegubancolódik.. szóval ilyen szinten igénytelen.

2012. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erről van szó, amit a #2 írt. Ha egy fiúnak van hosszú haja, amit ápol, az miért igénytelen?

Nekem vállig érő, szőke, ápolt hajam van, amit még növeszteni akarok.

2012. ápr. 18. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miért tartják annak, de sajnálom, hogy így van. Szerintem az olyanok vannak így vele, akik csak a sztereotípiák alapján ítélnek. Legtöbben maximum a derékig érőt tartják elfogadhatónak, ami annál hosszabb már igénytelen és undorító. Hát én nagyon nem értek egyek. Tény, hogy a nagyon hosszú hajúakból is azokból van több, akiknek nem szép a haja, mert el van vékonyodva, töredezik, és sosem vágatja. Ritka eset, de vannak nagyon szép és egészséges hajak is, ezért nem értem az általánosítást.

Valóban sokkal több ápolást és főleg odafigyelést igényel egy nagyon hosszú haj. Egyáltalán nem mindegy hogy bánnak vele.

Nekem jóval fenék alá érő hajam van, de mivel nagyon-nagyon dús és hullámos is, ezért nem kelti azt a "csak úgy lóg és nincs tartása" hatást. Szerencsére élőben soha egyetlen negatív kritikát vagy beszólást nem kaptam miatta. Viszont ha ritkán ki van bontva, akkor nem bírok egy bevásárlást elintézni anélkül, hogy valaki ne jönne oda dicsérni, hogy ilyen hosszút még nem látott, le ne vágassam, mit csinálok vele, amitől ilyen egészséges, tanácsot kérnek hajápolásról, stb. A legjobbak azok voltak, mikor azt mondták, hogy tisztára olyan, mint Erzsébet császárnéé, vagy mint Jázminnak az Aladdinból. :D

Nekem fiúknál is a hosszú haj a gyengém, ha szép ápolt haja van. Láttam múltkor egy férfit majdnem derékig érő gyönyörű szőkésbarna loknis hajjal. Hát komolyan úgy megirigyeltem a haját. :D Olyan fényes volt, hogy ilyet még nem láttam.

2012. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
fiúknál miért igénytelen a hosszú haj? nem értem, hogy miért lesz automatikusan ápolatlan, ha hosszú, és ápolt, ha rövid...nekem szinte az összes fiúismerősömnek hosszú haja van vagy volt. (hja, rockertársaság). egyiké se igénytelen.
2012. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

pl, szeretnék egy ilyen igénytelen hosszúhajút, mint pl. ő volt:

[link]


PP

2012. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
szerintem nem igénytelen a hosszú haj - feltéve, ha megfelelően ápolod..
2012. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne igénytelen valaki mert fiú srác pasi férfi létére fél hosszú hosszú a haja én mindig legalább heti egyszer kétszer hajat mosok kit érdekel a divat a divat a hülyéknek való amúgy meg engem mindig piszkáltak a hajam miatt mikor rövid hajam volt fru frum volt akkor abba kötöttek bele mikor rövid hajam volt fru fru nélkül mert épp le volt vágva akkor abba kötöttek bele 2007 tavaszán megnövesztettem a hajam félhosszúra hosszúra egyenes vállig érő dús hajam van volt már hát közepig érő is 2008-2009-es tanévben 3-dik gimis koromban tehát az általános iskolában meg a gimiben megállás nélkül osztálytársaim az évfolyamtársaim illetve más osztályokból való kötekedő bunkó nagypofájú emberek meg a bunkó szüleim is minden egyes áldott nap szóvá teszik a nagyanyámról nem is beszélve sose értetem miért piszkálnak csöndes vissza huzockodó srác vagyok mindig piszkáltak rohadtul idegesített de nem vágattam le a hajam mert én így érzem jól magam a bőrömben minden zenét meghallgatok de a legközelebb a rock és metál zene áll legközelebb hozzám az istenért sem vágatnám le rövidre a hajam amúgy meg mindenki sokkal jobban néz ki fél hosszú hajjal hosszú hajjal raszta hajjal csikófarokba összekötött hajjal frufruval hátra fésült hajjal mint kopasz pár mm-es hajjal rövid zselézett tüsi hajjal.Remélem nem vágattad le a hajad vagy ha igen növeszd vissza aki meg bunkóskodik nagyképűsködik annak nyugodtan húzz be neki üss állj ki magadért ne tűrd nem szabad hagyni egy lány aki meg nem fogadja el a hajad azt szard le nagy ívben.26/f metalhead
2018. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!