Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett hajúak, nem roncsolja...

Festett hajúak, nem roncsolja nagyon a hajatokat a festés?

Figyelt kérdés

Szeretném festetni a hajamat és sokan mondták, hogy ne, mert nagyon roncsolja a hajat.

Nektek roncsolja és, ha igen akkor hogyan?

Előre köszi a válaszokat


2012. márc. 9. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen színűre fested, milyen gyakran és mellette mennyit vasalod, sütöd stb. Ha fodrásszal festeted jó minőségű festékkel akkor biztos, hogy nem fogja nagyon roncsolni.
2012. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bővebben is kifejeznéd? :)
2012. márc. 9. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Oké akkor kifejtem:)

Világosítod a hajad:

Ha csak a tövét fested mindig, a végére csak mosás közben húzod rá a festéket akkor az úgy oké. De ha úgy is mindig rákennéd az egészre ( ami fölösleges, mert ugye kiszívja a hajad színét így ez nem kopik úgy mint egy sötét festék) akkor tuti tönkretenné. Kicsit jobban megviseli ez a hajat mint a sötétítés, mivel kiszívja a színpigmenteket a hajból.

Sötétíted: 2-3 havonta ráhúzod a végére is a festéket 10-15 percre, amúgy csak a tövét fested oké. Mindig nem érdemes, mert miközben lemosod ennél is elégnek kell lennie a végén annak a kis "összemosásnak", hogy frissítsd a színét.

Azt ajánlom, hogy mindenképpen menj fodrászhoz( jó fodrászhoz!. Oké, hogy drágább, de megéri, mert úgy tuti, hogy szép marad a hajad és nem fog tönkremenni. Nekem pl. 3-4 ezer között van a festésem még akkor is ha néha vágatok kicsit a végéből. És a fodrászom rendes minőségi termékekkel dolgozik (Selective).

Balzsamot és pakolást mindenképpen használj mindig és 3 havonta kicsit vágass is a végéből.

Hajvasalást és mindenféle formázást próbáld meg kerülni. Nem azt mondom, hogy sose használd, de heti 1-nél többször nem ajánlom.

És ami a legfontosabb, hogy milyen a jelenlegi hajszíned és milyet akarsz kihozni belőle? Mert ha világosítasz nem mindegy, hogy 2-3 vagy 5-7 árnyalatot akarsz:)

2012. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam értelmezni :) sikerült! :D

egyébként világosbarna hajam van és sötétebbre (fekete-kék, vagy pink :DD) akarom festetni.

Köszi

2012. márc. 9. 18:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Bár, végül is nekem tök mindegy, hogy milyen színűre csak ne legyen ilyen amilyen most :)
2012. márc. 9. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A fekete az biztos hogy nagyon fogja roncsolni. Ebből a szempontból a szőke és a fekete a legrosszabb.
2012. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem évek óta fekete, itthon festem, és egyáltalán nem durva. régebben majdnem minden nap vasaltam is, de arról már leálltam, és azóta sokkal kevésbé töredezik. illetve megtanultam normálisan hajat vágni, és nem a pengével meg a ritkítóollóval szerencsétlenkedek, és azóta tényleg sokkal szebb a hajam. és fodrászra se kell költenem(:
2012. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve van festve a hajam (vörösre), mindig itthon volt/van festve, és semmi baja :) Mondjuk én sose vasalom, meg minden mosásnál teszek rá pakolást. 20/L
2012. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!