Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vannak striáim? Többi lent

Miért vannak striáim? Többi lent

Figyelt kérdés

Nos, tavaly nyáron kezdődött az egész, hogy a combon belső felén szakadások (striák)jelentek meg. Jó akkor tényleg úgy voltam vele hogy napi 5 edzés (futás, kajak, lovaglás) elég arra hogy egyem az édességet úgy ahogy nekem tetszik. Nem volt észre vehető súlygyarapodásom. Éppen hogy a legközelebbi méréssel 1 kilóval több voltam, mégis ott vannak a striák a combom belső felén és nagyon szégyellem őket, mert azt hiszem, nem érdemeltem meg. A combom nyilván vastagabb mint volt 14 évesen de nem számottevő a változás. Nos azóta se fehéredtek ki. Sőtt, nyáron ahogy leszálltam a lóról éreztem, hogy elkezdett viszketni a combom hátsó fele. Megnéztem a tükörbe és ott újabb striákat láttam. Mondtam magamba, hogy nem hiszem el, mit kéne még csinálnom? Nem eszek édességet se már, semmit, de azóta is sokszor viszketnek a stiák, attól eltekintve hogy azóta újabb nem jött ki, de ami van az még mindig piros vagy lila. Így 15 évesen nem nagyon veszek bikinit vagy rövid gatyát, mert rögtön mindenki, hogy "ú milyen a combod"!, "mi az"?? 160/ 55 kiló.

Vagy szóljatok ha már ez a súly kövérség vagy túlsúlyosság. :( Szerintetek miért vannak? Ilyen gyenge a bőröm? És a viszketés pontosan mire utal?



2012. jan. 27. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem a túlsúlytól van szerintem a dolog, mert az nem vagy, de az izomgyarapodás is ugyanezzel a hatással járhat. Meg az is hogy a lovon nyilván szétfeszülnek a combjaid, ezáltal a bőr is. De hogy mit lehetne kezdeni vele, arról szerintem kérdezz meg egy bőrgyógyászt. :S
2012. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ajsa ***** válasza:
Én is így jártam. csak nekem súlygyarapodás is közrejátszott. 2 éve nem voltam strandon...:S A fogamzásgátló lehet ludas az ilyen dologban, valahogy a bőr szerkezetét roncsolja. Nekem a házi kozmetikumok segítettek. Már alig látszanak. Garanciát vállalni nem tudok de ha érdekel a dolog írj privátban.:)
2012. jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!