Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások. Jajj ne?! (lentebb)

Pattanások. Jajj ne?! (lentebb)

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Kipróbáltam már mindenféle kozmetikai kenceficét és házi pakolást az arcomra és a hátamra, de semmi sem segít. Ugyanolyan pattanásos marad. A bőröm pedig vegyes típusú. A pattanások főleg akkor jönnek ki amikor stresszelem magam, de az iskola miatt szinte állandóan stressznek vagyok kitéve, ráadásul most válnak a szüleim. Egyszerűen idegesít hogy sehogy sem múlnak el a pattanások és ezért nem tudok magabiztos lenni. Valakinek van valami hatásos ötlete?
2012. jan. 26. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Baba szappan+2-3havonta kozmetikus.
2012. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Áruld már el arany csillagom, hogy mégis milyen stressznek van kitéve a kis lelkecskéd 15 évesen...?
2012. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskola, válnak a szülei, első, tudsz te szöveget értelmezni? mellesleg tudhatnád, hogy mivel kamasz, szinte minden apróságot a világ legnagyobb problémájaként él meg..ez mindenkinél így van, nálad is így volt, nem kell ezért leszólni.
2012. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is stresszes vagyok, mégis kevés a pattanásom. Ez biztos, hogy összefügg?
2012. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mogyicsoki!!

már a nevedtől is kijött néhány pattanás!

én egyáltalán nem fogyasztok cukrot vagy cukorral készült ételeket italokat , tejet nem iszok. szerintem belülről kell magadat kipucolni. A háton lévő pattanás az emésztéssel kapcsolatos! egyél sok natúr joghurtot , sportolj. Külsőleg ha van időd csinálj pakolást egy kis méz fahéj, vagy joghurt pakolás ezeket érdemes esténként felkenni. az élesztős tejes pakolás is segíthet a helyzeten. DE a már meglévő pattanások nem fognak elmúlni teljesen ha nincs kinyomva kezelve. így havi szinten kellene kozmihoz járni. Én is küzdök a pattijaimmal főleg menzesz alatt mert akkor ellepi a fejemet . olvastam hoyga cinkhiány is okozhat pattanásokat ,esetleg ehetnél egy kis tökmagot(nem sózott nem pirított).sajnos ez egy komplex dolog. AZ okok belülről erednek, és sokszor nehéz megtalálni az okát.Bizony a stressz is tönkreteheti a bőrt, könnyű mondani hoyg ne stresszelj! nekem volt egy olyan időszak amikor nem ettem cukrot ittam grapefruit cseppet és lenmagolajat ettem és mellette sportoltam sok folyadékot ittam! na ez a kombó gyönyörűvé tette a bőrömet nem kellett alapoznom olyan boldog voltam magabiztos, Most cukrot nem eszek iszok sok folyadékot de nem mozgok így van egy kettő ami kijön de ezek nem iylen gyulladtak hanem inkább miteszerekből nőtt pici pattik.alig várom hogy elkezdődjön a suli és újra mehessek sportolni! tudom hoyg rossz érzés , én pl most menstruálok és iylenkor ronda a fejem és néha rámjön a sírás és utálok mindenkit főleg azokat akik isznak cigiznek lesz.rnak mindent és mégis makulátlan a bőrük, De nem fogom feladni! szeretnék minél erősebb egészségesebb lenni és ez a bőrön is meg fog látszani!!

2012. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A pattanásokra nem a külsőleg ,felkenhető , bekenhető szerek a leghatékonyabbak , hanem a szájon át szedhető tabletták.Menj el bőrgyógyászhoz és mond hogy semmi nem használt , fel fog neked írni isotretinoin hatóanyagú nevű gyógyszert, ugyanis ez a leghatékonyabb a pattanások ellen.Javaslom a magánrendelést ott rendesen kezelnek és figyelnek a véleményedre és hogy mit akarsz.
2012. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 27. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is elég pattanásos a bőröm (14/L) és ráadásul nyomkodtam is. Én nem használok vagonszámra kenceficéket csak arc tonikot és egy olyan krémet ami leszárítja a pati tetejét így gyorsabban múlik.Arctonikkal naponta 2x (reggel, este) lemosom és lekenem 1-2x ez attól függ mennyire nagy a pati. Azóta valamivel kevesebb lett, és hamarabb el is múllik de mindig jön ki ott egy új, bár én még csak 1 hónapja csinálom így. "Beautycycle fire" a neve annak a szárítókrémnek amit használok. Egyszerre nem kell belőle sok, az új hegyedre teszel belőle az elég. A stressz csökkentésére esetleg próbáld ki a jógát/meditálást, csinálj mindennap olyasmit ami felvidít vagy lenyugtat. És ne egyél csokit, chipset vagy ilyen édességeket mert az se tesz jót az arcbőrnek. És havonta min. egyszer menj el kozmetikushoz. Remélem tudtam segíteni.


Alice

2012. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ui.: stressz ellen még jó a sport(van aki sportolással adja ki magából a stresszt)
2012. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés, köszi szépen :)
2012. jan. 29. 00:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!