Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Mitől hullhatott ki...

SOS! Mitől hullhatott ki ennyi hajam egy hajmosással? A ricinusolajtól?

Figyelt kérdés

Hajhullással küszködök évek óta, a hunyó a PCOS nevű betegségem. A nőgyógyász fogamzásgátló kúrát javasolt, ez működött is, megállította a hajhullást.

Aztán valami miatt most már egyáltalán nem hat, ősz tájékán újrakezdődött. Nem olyan durván hullik, mint a kúra előtt, de napi 100 szálnál több biztos, hogy kihullik, de amikor hajat mosok (heti 2-3x), akkor még ennél is több.

Sok-sok hatástalan tabletta után, olvastam a ricinusolajról, és tegnap vettem is belőle. Éjjelre bekentem a fejbőrömbe, becsavartam és így aludtam. Ma reggel hajat mostam és majdnem szívrohamot kaptam, de ezt vehetitek szó szerint is.

Életemben nem hullott ki ennyi hajam, mint a ma reggeli hajmosáskor! Már az első öblítésnél akkora csomó kijött, hogy csak néztem... aztán ugye 2x mostam meg samponnal, hogy kijöjjön a cucc teljesen (egyébként mindig csak 1x mosom meg a hajhullás miatt). minden egyes öblítésnél gigantikus csomó jött ki, egész tincseket egybe húzkodtam ki! a szokásos pakolást fel se mertem rakni már!!!!!

összegyűjtöttem az összes hajcsomót és hát mit ne mondjak. kb. ekkora mennyiség volt: [link]


Elkezdtem számolni és már 30-nál tartottam, de a csomó nem fogyott, kb. olyan 300-400 szálra saccolom.


Szerintetek mitől hullott ki ennyi??? A ricinusolaj miatt? egyetlen negatív tapasztalatról sem olvastam, akkor nálam miért működött pont negatív irányba?

Vagy azért mert egész éjszakára fent hagytam???

Merjek még kísérletezni vele? Ne hagyjam fent egész éjjelre? Mitől lehetett ez? Vagy csak a hajamat sokkolta a hirtelen jött tápanyag bomba?


Köszi előre is a válaszokat.


2012. jan. 24. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én írtam már, hogy nekem bevált a Revalid és a Biovanne Plus is, de nem egy hónap alatt, hanem fokozatosan. Azért nem minden szervezetnél kell ugyanolyan szentírásnak venni a dobozt...egy hónapot ír, de ez lehet hogy nálad éppen másfél hónap. A ricinust én abbahagynám, mert az viszont nálad bizonyítottan árt ezek szerint.
2012. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

valahol azt írják, hogy az első használatnál mindig ez van, hogy sok hajat kiszed, de hogy azok elvileg úgyis kihullottak volna előbb-utóbb. de hogy a további használatoknál már ez nem fog megtörténni, mert a "felesleges" hajat már kiszedte...

de ez a mai este annyira lesokkolt, hogy szerintem nem használom még egyszer.

Beutalót endokrinológushoz a nőgyógyásztól lehet kérni vagy a háziorvostól is? azaz igazság én magán nőgyógyászhoz járok, és a magánklinikán, ahova járok van endokrinológia, de felemelték a vizsgálatok árát 10 ezerre és annyit most nem tudok kifizetni... oda csak időpontot kellene kérnem, de a rendes állami ellátáson pedig hónapokat kéne várnom, ráadásul beutalót kell hajkurásznom.

igen, lehet nem kellett volna feladnom a revalidot 1 hónap után de nagyon csalódott voltam a pénzkidobás miatt. most a forcapilt akarom szedni, ezt még anno a bőrgyógyász ajánlotta, tehát nem lehet rossz.

2012. jan. 24. 20:14
 13/13 anonim válasza:

Koffein tartalmú sampon.

drága az tény. de nekem semmit nem hullott a hajam, néha hébe-hóba egy két szálat láttam de ennyi. ja és elvileg serkenti a hajnövekedést. havi 2 cm. na ezt én nem vettem észre, de lehet azért, mert heti 2x mosom és lehet hogy akkor serkenti ha 2 naponta.

dm-be kapható. valamelyikben 1800 ft, vmelyikben 2200. fekete és piros kupakú

próbáld ki egyszer, megéri! az első két hajmosás után észrevehető a javulás!

2012. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!